Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Vychází další číslo zpravodaje Růženec VI/2018

Vydáno dne 30. 08. 2018

casopis.jpgVidnavský farní zpravodaj Růženec, který zpracováváme a tiskneme na faře ve Vidnavě, právě vychází. Čtenáři zavzpomínají na poutě a akce, které se uskutečnily v červenci a srpnu 2018 ve farnostech otce Miroslava (Vidnava, Kobylá nad Vidnavkou, Černá Voda, Stará Červená Voda, Velká Kraš, Velké Kunětice a Supíkovice).  Farníkům zpravodaj bude rozdán v kostele. Pokud chcete zpravodaj odebírat, zašlete nám prosím svou objednávku emailem: marie@ruzenec.cz
 
Foto zpravodaje po kliknutí číst dál…| Zdroj: Text: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* List papeže Františka Božímu lidu

Vydáno dne 26. 08. 2018

pfrantisek1.jpg„Trpí-li jeden úd, trpí s ním všechny ostatní údy.“ To jsou slova, jimiž začíná List papeže Františka Božímu lidu zveřejněný 20. srpna 2018. Papež se v něm vyjadřuje k bolestné situaci sexuálních zločinů, které mají na svědomí katoličtí duchovní. Po Benediktovi XVI., který před osmi lety (19. března 2010) adresoval na toto téma list irským katolíkům, se tentokrát papež František obrací v téže věci k celému Božímu lidu. Jedná se tedy o první dopis papeže, který je adresován více než miliardě křesťanů po celém světě. V minulosti byly podobné vzkazy adresovány věřícím a duchovním v jednotlivých zemích. Text listu přikládáme v plném znění.


| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Slunečnice

Vydáno dne 21. 08. 2018

slunecnice.png
Z malých semínek vyrostly na faře ve Vidnavě vysoké slunečnice, které sahají až k oknům do prvního patra. Každý se nás ptá, co je to za druh, že 4metrové se málokdy vidí. A to že přerostly i naši farní růži, veliký keř, který vždy vévodil, to už stojí za přemýšlení. Teď jen přijít na to, jak se k nim dostat, abychom mohli nazdobit kostel, což byl účel sázení… Ale jak známe otce Miroslava, ten to zajisté vymyslí… Možná, kdyby je tak pečlivě nezaléval, nerostly by tak rychle, ale je to kněz, který i nám ve mších dává živou vodu, díky které duchovně rosteme.

 Kéž bychom se i my tak každý den otáčeli k slunci jako slunečnice a byli propojeni se Stvořitelem nebe i země. Stejně tak, jako krásná barevná duha, kterou otec Miroslav vytváří při jejich zalévání viz. foto.| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Církev si připomíná 50 let od vpádu vojsk Varšavské smlouvy

Vydáno dne 20. 08. 2018

cbk.jpgI my s otcem Miroslavem se v modlitbě růžence připojujeme.

 

V úterý 21. srpna 2018 uplyne 50 let od vpádu sovětských vojsk na naše území. Byla tím umlčena doba, ve které svítalo a bylo svobodněji; dění se stočilo k normalizaci, která proměnila církev a svým způsobem se odráží i v dnešní době. Na území České republiky je i díky věřícím připraven různorodý program, který vám představujeme.| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Prosba za déšť

Vydáno dne 16. 08. 2018

jezis3.jpgVe Vidnavě i v dalších farnostech otce Miroslava se modlíme za déšť. Pan farář nám předal modlitby i litanie od kněze P. Petra Hofírka, který modlitby za déšť sesbíral a pan kancléř Pavel Ramík je rozeslal do celé naší diecéze ostravsko-opavské.

 

Modlitby za déšť | Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Náš varhaník slavil narozeniny

Vydáno dne 14. 08. 2018

kytky.jpg8.8.2018 slavil náš varhaník Josef Kubáň narozeniny. Otec Miroslav mu požehnal, předal dárek a sloužil za něj mši svatou v kostele sv. Kateřiny ve Vidnavě na poděkování za dar života s prosbou o Boží ochranu a požehnání. A přáli i farníci ve farnostech a na faře ve Vidnavě. Pepa, jak mu všichni říkáme, varhaničí ve třech farnostech. Máme jej rádi, protože je obětavý a ochotný vždy každému pomoci. 


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Na Roklinách jsme při mši svaté děkovali za opravy kaple Narození Panny Marie

Vydáno dne 12. 08. 2018

rokliny_novy.jpgJiž v pátek odpoledne 10.8.2018 přijeli z Německa autobusem rodáci z Černé Vody, aby spolu s námi prožili radost z obnovené kaple Narození Panny Marie na Roklinkách. Po prohlídce kaple, kde je přivítal pan starosta Zdeněk Beťák, se od 18:30 hod. konalo na hřišti za Základní školou posezení občanů Černé Vody s německými rodáky. K tanci a poslechu zahrál pan Zápeca, nechybělo občerstvení.
 
V neděli 12.8.2018 od 10:00 hod. se konalo slavnostní otevření kaple Narození Panny Marie na Roklinách a děkovná mše svatá. Obecní úřad zajistil svoz autobusem, což mnozí rádi využili, sešlo se nás mnoho a všichni jsme žasli nad krásnou kaplí, která se podařila obnovit.


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Přípravy na Roklinách jsou v plném proudu

Vydáno dne 10. 08. 2018

rokliny.JPGObecní kaple na Roklinách u Černé Vody, která prošla celkovou rekonstrukcí, již v pátek 10.8.2018 přivítala německé rodáky, kteří přijeli s námi děkovat za opravy. V neděli 12.8.2018 v 10:00 hodin se bude konat děkovná mše svatá s požehnáním. Hlavním celebrantem bude P. Mgr. Miroslav Kadlec, přítomen bude diakon Kurt Reinelt z Nürnbergu.  Pan starosta z Černé Vody Zdeněk Beťák v kapli ve 14:30 hodin přítomné srdečně přivítal, rodáci vyjádřili radost a vděčnost, panu starostovi předali 4 svícny a velkou mariánskou svíci. Společně s našimi farníky jsme si zazpívali česko-německé křesťanské písně za doprovodu naší Vidnavské scholy. Nechybělo focení a prohlídka kaple.


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek
index | 9-16 | předchozí | následující | Celkem 2249 článků

©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS