Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Pokračuje modernizace fary

Vydáno dne 24. 10. 2018

mladezprace.jpgVe středu 24.10.2018 začala na faře ve Vidnavě výměna oken. Místní firma pod vedením Michala Píska za jeden den stihla z 18 oken vybourat 5 původních oken a namontovat nová, kvalitní, dřevěná v barvě slonová kost. Montáž probíhá naprosto hladce, je radost sledovat naši faru, která se proměňuje. Díky silnému větru máme pořádně vyvětráno, okna dobře schnou, igelity na nábytku stále drží, v brzkých dnech se pustíme také do malování některých místností. Otec Miroslav si zřídil kancelář v jídelně, takže se zpovídá stále :-)


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Přímé přenosy bohoslužeb od 22. do 28. října 2018

Vydáno dne 22. 10. 2018

tylecek.jpgVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas. Televize Noe zve své diváky k bohoslužbám od pondělí do pátku, začínají ve 12.05 v kapli ostravského studia Telepace. V neděli od 10.00 pak Noe nabídne bohoslužbu z Vatikánu, celebrovat ji bude papež František u příležitosti ukončení biskupské synody o mládeži.


| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Skauti přijeli do Vidnavy

Vydáno dne 19. 10. 2018

skauti1.jpgStínadelské dobrodružství, které se rozpoutá o tomto víkendu 19.-21.10.2018, právě začíná. Skauti v počtu 240 se v podvečer v pátek sjeli do Vidnavy, dveře naší fary se od této chvíle nezavřou. Celé městečko ožívá, je slyšet smích, hudba, pokřik ze všech stran. Nabitý program, který všechny účastníky čeká, je velmi pestrý, rozmanitý a strašidelný. Vyzpovídali jsme paní Danu Benčovou, která skauty vede neuvěřitelných 28 let a která se na stínadlech stará o pokrm všech hladových. Hrnce, várnice a spousta jídla zaplnila naší farní kuchyň.


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Výměna oken

Vydáno dne 17. 10. 2018

faravidnava.jpgVe středu 17.10.2018 nám na faru do Vidnavy přivezli okna. Stará okna budou vyměněna a nahrazena okny novými, dřevěnými. A protože o víkendu 19.-21.10.2018 čekáme 240 skautů, výměna a montáž oken, kterou provede místní firma Michal Písek, začne v příštím říjnovém týdnu.


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Dopis národního ředitele Papežských misijních děl k Misijní neděli 21. října 2018

Vydáno dne 13. 10. 2018

cernosi.jpgDrazí bratři a sestry, protože se přiblížila Misijní neděle, kdy se na přání Sv. otce všichni věřící spojují ve společném úsilí na podporu celosvětových misií, chci Vás pozdravit a upřímně Vám poděkovat za vaši pomoc v uplynulém roce. Při nedávné cestě za knězem a misionářem z naší země do Mexika jsem měl možnost navštívit farnost, jejíž rozloha je srovnatelná s naší jednou diecézí. Překvapilo mě, že tak velké území mají na starosti pouze dva kněží, a to jednomu z nich je přes 70 let. Do mnoha míst se nedostanou ani jednou za měsíc! Obrovské vzdálenosti do místních společenství překonávají pěšky, autem nebo lodí za neustálého vedra. My si jen těžko dokážeme představit život v takových podmínkách. 


| Zdroj: Biskupství ostravsko-opavské | Informační e-mailVytisknout článek

* Přímé přenosy bohoslužeb od 8. do 14. října 2018

Vydáno dne 08. 10. 2018

dozinky.jpg
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas. Televize Noe zve své diváky k bohoslužbám od pondělí do pátku, začínají ve 12.05 v kapli ostravského studia Telepace. V neděli od 10.10 pak Noe nabídne přímý přenos mše svaté, při které papež František na Svatopetrském náměstí svatořečí Pavla VI.


| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Pouť ke sv. Františku ve Vidnavě

Vydáno dne 08. 10. 2018

frantisek_kostel.jpgKaždoroční pouť ke sv. Františku nás vždy vrací k pokoře, k odevzdání se, na chviličku zapomeneme na naše pozemské starosti. Smíme se zadívat  na hlavní kříž v kostele sv. Františka, na přibitého Krista, u kterého stojí světec, který se všeho vzdal a vydal se úzkou cestou ke svému Bohu. Modlitbou i životem oslavoval víru svatou i slávu Boží a našel zalíbení v Bohu milém Spasiteli. Naše pouť se konala na svátek Panny Marie Růžencové v neděli 7.10.2018. A jak jinak začít než před Marií s růžencem v ruce spolu s naším duchovním otcem Miroslavem Kadlecem.


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* První charitní pouť

Vydáno dne 06. 10. 2018

cvoda.jpgKaždý rok 27. září si všichni v Charitě i její příznivci připomínají památku sv. Vincence z Pauly. Ten je považován za jednoho ze zakladatelů moderní evropské charity a péče o chudé. Letos tento svátek všichni společně oslavili na 1. charitní pouti v Černé Vodě.

Charitní pouť byla zahájena mší svatou v kostele Panny Marie v Černé Vodě v 15:30 hodin. Doputovali sem lidé ze všech okolních obcí a to nejen zaměstnanci s klienty, ale také příznivci Charity. Místní farníci byli nadšení z uspořádání poutě právě v Černé Vodě. Jak uvedla ředitelka Charity Jeseník Helena Paschkeová: „Místo bylo vybráno záměrně tak, že se nachází uprostřed mezi všemi středisky a nikdo to tak nebude mít daleko.“  | Zdroj: Charita Jeseník | Informační e-mailVytisknout článek
index | 9-16 | předchozí | následující | Celkem 2272 článků

©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS