Slezská lilie 2018 - máme se na co těšit!

Autor: Martin Grabarczyk <Grabarczyk(at)seznam.cz>, Téma: Zpravodajství, Zdroj: P. Vít Zatloukal, biskupský vikář, Vydáno dne: 25. 04. 2018

slezska_lilie.jpgOsmý ročník mezinárodního křesťanského festivalu Slezská lilie, tentokrát se zaměřením na rodinu a děti, proběhne od 8. do 10. června 2018. Festival jsme letos rozšířili o páteční „Večer nadějí“ zaměřený na mládež. Na jevišti před katedrálou Božského Spasitele v centru Ostravy přivítáme 8.6. například rock gospelový sbor Fusion Trojka Ostrava, skupina Trip to Dover (Holandsko), která kombinuje prvky elektronické a rockové hudby nebo elektro-popoví Divine Attraction (USA).


V sobotu 9.6. se v kostele sv. Václava setkáme s Markem Orko Váchou na přednášce „Krajina, zrcadlo duše“, zamyslíme se s Danem Drápalem nad tématem „Rozdělená společnost?“, v kině Vesmír zahrají ICF Worship ze švýcarského Curychu (spolu s nimi zde vystoupí i řečník Leo Bigger) a na hlavním podiu před katedrálou uzavře „Noc lilie“ po vystoupení Prague Cello Quartetu muzikál Jesus Christ Superstar v jedinečném podání Národního divadla moravskoslezského.

Nedělním „Dnem andělů“ 10.6. nás provede selesián P. Libor Všetula a Chválová kapela od sv. Filipa a Jakuba ze Zlína. Třešničkou na dortu pak jistě bude koncert Pavla Helana společně s Prague Cello Quartetem

Navíc na Slezské lilii oslavíme 25. výročí Centra pro rodinu a také proběhne benefice pro Nadační fond Betlém nenarozeným, která podpoří děti před narozením.

Kompletní festivalový program naleznete na našich stránkách www.slezskalilie.cz
 
…máme se na co těšit. Udělejte si čas!