Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Byli jsme na pouti v Petrovicích - r.2006

Vydáno dne 23. 07. 2006

Petrovice_pout06.JPGStává se, že dítě vyrůstá od malička sám bez rodičů. Živí jej ulice. My jej v dospělosti potkáme a už se mu snažíme vyhnout. Neodsuzujme takové lidi ani jiné! Takového člověka vidíme jen jako fotku, jako jeden snímek, ze kterého hned každý chce dělat závěry. Neznáme celý film, nevíme, jak se tento člověk dostal na scestí. Snažme se těmto lidem podávat pomocnou ruku.V sobotu dne 22.7.2006 se v 15:00 hodin uskutečnila poutní mše svatá v kapličce zasvěcené Marii Magdaléně v Petrovicích u Skorošic. Celebroval P.Mgr.Ondrej Kaliciak z Bílé Vody. Zúčastnilo se 35 poutníků z blízkého i vzdáleného okolí. P.Ondrej všem na úvod kázání dal otázku :

Jak si představujeme Boha? Lidé si odjakživa vytvářeli své Bohy. Některým dávali lidskou podobu a vlastnosti. Už Olymp se hemžil stovkami různých bohů, kteří se ženili, byli nevěrní svým manželkám … Prostě tak, jak lidé žili, stejně takový byli i jejich bohové. Také my si občas vytváříme svého boha podle našich vlastností. Převážně je to druh silného vládce. Tento bůh nemusí být zpočátku zlí, ale časem z něj začne mluvit pýcha a hřích.
Pravý Bůh je láska. Opravdu se chce lidem přiblížit jako Otec, který miluje své děti a každého chce přitáhnout k sobě a podělit se se svým věčným nadpřirozeným štěstím. Bůh je „velký grand“ k tomu, kdo se mu odevzdá, kdo je pokorný. Velkým příkladem je právě Marie Magdalská. Byla hříšná, ale dokázala litovat hříchů, její pokora byla veliká, láska k Bohu, k Pánu Ježíši obrovská a dostala od Boha vyznamenání. To spočívalo už zde na zemi, když se jí, jako prvnímu člověku, zjevil po své smrti vzkříšený Pán Ježíš.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS