Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Vernisáž výstavy 650 let městem Žulová

Vydáno dne 27. 07. 2008

vernisaz_Zulova.jpgV pátek 25. července 2008 v 17:00 hodin se konala v prostorách zasedací síně Městského úřadu v Žulové vernisáž výstavy „ Žulová / Friedeberg: 650 let městem (1358-2008), na kterou pan starosta Zdeněk Lučan osobně pozval také otce děkana P. Mgr. Miroslava Kadlece.V úvodu setkání děti z umělecké školy Písklata pod vedením paní učitelky Hejrové zahrály na flétny několik skladeb. Pan starosta  přivítal mezi námi náměstka hejtmana Olomouckého kraje pana  Ing. Pavla Horáka i další hosty. Poděkoval všem, kteří vernisáž připravili: státnímu okresnímu archivu Jeseník, vlastivědnému muzeu, všem institucím, firmám i jednotlivcům.

Pan starosta s panem náměstkem pak přestřihli slavnostně pásku a my všichni jsme si prohlédli opravdu zajímavou výstavu, která nesla názvy: české osídlení; proměny; rozvoj kamenoprůmyslu, život ve Městě Žulová; památky; cechy a podnikání, město a hrad; o kamenných antropogenních památkách; o neživé přírodě města Žulová.

Pro všechny přítomné bylo připraveno bohaté občerstvení.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text:Marie G.,foto: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS