Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Poutní mše svatá v Nýznerově

Vydáno dne 16. 08. 2009

Nyznerov2006.JPGV sobotu 15.srpna 2009, při slunném počasí, na svátek Nanebevzetí Panny Marie, proběhla poutní mše svatá v Nýznerově. Tuto mši svatou celebroval otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec. Byla obětována za děkanát, za všechny zúčastněné a jejich potřeby. Připutovalo přes 50 poutníků z blízkého i vzdáleného okolí, aby přišli pozdravit Pannu Marii, které je zasvěcena místní kaplička.V evangeliu jsme slyšeli o návštěvě Panny Marie u Alžběty. V kázání mluvil otec děkan o Matce Boží, která měla na své světské pouti ve svém srdci nebe, byla plná odpouštění a lásky. Nepromarnila ani jednu minutu svého života. I přes bolestný životní kříž dokázala vše objímat s láskou a dokázala v utrpení  vidět Boží království. I dnes se přimlouvá za nás u svého Syna. Svěřme se jí zcela, svěřme jí naše blízké, živé i  zesnulé. Prosme Ducha svatého, aby tak, jak Marii s Alžbětou při jejich setkání naplnil poznáním Spasitele, dával tento dar víry všem, kteří hledají smysl svého žití všude jinde jenom ne v Bohu.

Po závěrečném požehnání dostali poutníci pohoštění v podobě koláčů, buchet, makrely, bramboráku, čaje… Hezké společenství se rozcházelo v pozdních nočních hodinách.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS