Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Dětská křížová cesta na Boží hoře

Vydáno dne 26. 03. 2010

BHora_0706.JPGVe středu dne 24. března 2010 se sešlo 9 dětí s Martinem Grabarczykem a Lydií Uhlířovou v rámci náboženství na faře ve Skorošicích a odtud jsme dvěma auty odjeli pod Boží horu v Žulové. Pomalu jsme stoupali k malému posezení, u něhož se nachází obraz Pána Ježíše v Getsemanské zahradě. Zde jsme dětem povídali o Svatém týdnu, o vjezdu do Jeruzaléma, o poslední večeři Páně a slovně jsme došli k velkopáteční Ježíšově křížové cestě.Vydali jsme se k prvnímu zastavení.  U každého zastavení jsme dětem předčítali daný text a společně si uvědomovali, co vše pro nás z lásky Pán Ježíš musel vykonat. A tak jsme došli až na vrchol hory, kde se nachází kostel, v němž se konají dvě poutě do roka a to Cyrilometodějská pouť a pouť k sedmibolestné Panně Marii.

Děti si nahoře společně pohrály a zhruba po hodině jsme sešli zpět ke křížové cestě. Kousek od 13. zastavení se nachází skála, v níž je odedávna vestavená socha Panny Marie. Zde jsme se stavili a pomodlili se k Panně Marii za duše v očistci. Poté jsme sešli dolů k autům a odjeli do Skorošic, kde bylo zakončení.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS