Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Mikulášská nadílka ve Vápenné u Ingrů

Vydáno dne 08. 12. 2011

deti22.JPGVe středu 7. prosince 2011 jsme s dětmi, které navštěvují náboženství ve Skorošicích, ale i s těmi, které škola teprve čeká, zavítali na návštěvu k Dušanovi a Věrce Ingrovým do Vápenné. Celkem se sešlo 21 dětí. Nechyběl ani otec Jozef Florek z Bílé Vody, který letošní školní rok pravidelně dojíždí do Skorošic učit nejstarší děti náboženství. V úvodu tohoto setkání odsloužil otec Jozef mši svatou. Po mši svaté se slova ujala Věrka Ingrová, která měla připravený pěkný program.Pomocí klubíčka vlny se všichni nejprve seznámili. Následně Věrka přítomným pověděla příběh o lidech, kteří si ve svém středu postavili dům a nazvali jej kostel. A kolem tohoto kostela si postavili své domy, jejichž základy směřovaly právě ke kostelu. Jednoho dne do kostela zavítal starý muž se svou ženou. Neměli nic než jeden dost starý a sešlý koberec. Když se lidé z okolí sběhli kolem nich, začali starý muž a jeho žena hovořit o svém životě. Když byli ještě mladí, dostali jako svatební dar nový krásný koberec. Měli jej velmi rádi. Ale jak šel čas a oni stárli, také koberec pozbýval své původní krásy. Byly v něm zalátány díry, byl různě sešitý a starý. Když pak u manželů ještě bída zaklepala na dveře, museli začít prodávat postupně vše, co měli, aby bylo alespoň na chléb. A tak došlo až k tomu, že jim zbýval už jen ten koberec. Starý muž jej po dlouhém váhání vzal a donesl na trh s tím, že snad si jej někdo alespoň za pár korun koupí. Dlouho se nedařilo jej prodat, když tu náhle se u něj objevil zahalený muž a za koberec mu dal spoustu peněz. Ten rozradostněn utíkal domů, kde jej vítala jeho žena s úsměvem, že se k ní stavil jakýsi zahalený muž a věnoval jí úplně nový koberec. Když si ti dva potom povídali o tom, co se událo, shodli se na tom, že ten tajemný muž, co koupil koberec, i ten, co koberec věnoval, byl jeden a ten samý. Byl to svatý Mikuláš.

Věrka ukončila příběh tím, že přirovnala koberec k lidskému životu. Děti ani nedutaly. Následně rozdala každému barevné proužky papíru a děti měly za úkol si vyrobit každý svůj koberec. 

Mezitím nás navštívil sv. Mikuláš, ale jen předal v hlavních dveřích balíčky a hned spěchal dál, ani se nikomu ukázat nechtěl. Tak děti na závěr setkání dostaly ještě sladkou odměnu.

Závěrem bych chtěl poděkovat manželům Ingrovým za pozvání a pěkný program.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS