Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Pouť ke sv. Martinovi ve Skorošicích

Vydáno dne 13. 11. 2012

Skorosice.jpgV letošním roce připadl svátek svatého Martina na 32. neděli v mezidobí, a tak se ve Skorošicích sešli farníci i z okolních obcí. V úvodu této poutní  mše svaté otec Miroslav připomněl, že tento den, který je svátkem vojenských veteránů, byl  i posledním dnem první světové války.


V homilii se přiznal, že přemýšlel  nad  tím, čím dobrým on sám zaujal Boha. Tak jako svatý Martin zaujal Boha tím, že se s mrznoucím žebrákem rozdělil o svůj plášť. Bůh-Ježíš se Martinovi zjevil a ten pak do jeho rukou vložil celý svůj  život.  Jak  je důležité, abychom svými postoji dělali Bohu radost.  Bůh čeká na nás, čeká na naše vnitřní rozhodnutí pro Něho, pro Dobro. A  potom  si už nemusíme s ničím dělat starosti. Stejně tak jako chudá žena, která dala „ všechno ze svého nedostatku“, z dnešního evangelia.  Může nás v životě potkat cokoli, ale Boží moc je stále s námi.

Přinášení darů se ujaly děti, které nesly i symbolický Martinův meč, pláš´t a přilbu, kterých se Martin vzdal, a svíčky - světýlka svých životů.

Po závěrečném požehnání  jsme se všichni rádi podívali na pásmo o sv. Martinovi, které nám předvedly děti z náboženství, pod vedením Věrky Ingrové a Lydie Uhlířové. Obrázky, které děti k této příležitosti namalovaly si v kostele vystavíme natrvalo.

Samozřejmě nechyběly dobroty před kostelem, kde překvapivě přestal foukat silný vítr… :-). Vlastně se ani není co divit, vždyť Boží moc byla s námi.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text:Alena Obidová, foto: Hela Paschkeová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS