Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Otec Miroslav na vánočním setkání

Vydáno dne 21. 12. 2012

Charita Javorník.jpgV pátek 14. prosince jsme uspořádali v Žulové vánoční setkání zaměstnanců Charity Javorník. Pozvali jsme mezi sebe také O. Miroslava Kadlece z Vidnavy. Připravil si pro nás krátké zamyšlení nad podobenstvím o milosrdném Samaritánovi. (Lk 10,25-37). Toto podobenství se často cituje, když chceme lidem přiblížit smysl "charitní práce".


O. Miroslav popsal znovu celý příběh a tehdejší postavy připodobnil k dnešním postavám a povoláním. Evangelista pouze popisuje celý příběh, nezdůrazňuje, proč levita či kněz nepomohli, ani je nesoudí. Je možné, že měli své povinnosti, ke kterým spěchali. My se však snažme, přestože máme plno povinností a plníme si je, chovat se pokud možno jako Samaritán a ne jako kněz nebo levita. 
 
V Charitě často pomáháme druhým, je to vlastně náplní naší práce. O. Miroslav nás však upozornil, abychom si dobře všímali, zda člověk naši pomoc skutečně potřebuje, a byli pozorní k lidem kolem nás, protože často nevíme, v jaké jsou situaci.
 
Děkujeme Otci Miroslavovi za povzbudivá slova.
 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mgr. Helena Paschkeová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS