Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Poslední rozloučení s P. Boleslavem Česlavem Chroboczkem, OFM Conv.

Vydáno dne 08. 04. 2013

O Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně byl Pánem života a smrti povolán na věčnost P. Boleslav Česlav Chroboczek, člen řádu minoritů. Narodil se 27. 11. 1929 v Horní Suché, na kněze byl vysvěcen 27. 6. 1954 v Litoměřicích. Zemřel v neděli 31. 3. 2013 v Domě pokojného stáří u Panny Marie Frýdecké ve Frýdku - Místku. Pohřeb zesnulého kněze se uskutečnil ve čtvrtek 4. 4. 2013 v 15,00 ve farním kostele v Horní Suché.


P. Boleslav Chroboczek působil též na Jesenicku. Byl farářem v Ondřejovicích a v letech 1968 – 69 také ve Zlatých Horách. Jeseníky miloval a vždy se sem rád vracel. Zejména rád navštěvoval poutní místo Maria Hilfe u Zlatých Hor a otce Stanislava Lekavého. Velmi rád trávil svou dovolenou také toulkami po ostatních místech Jeseníků.
 
Poslední jeho farností byli Božice u Znojma, kde sloužil více jak 30 let a byl zde také děkanem. V posledních pěti letech pobýval v Domě pokojného stáří ve Frýdku – Místku. Zde se od listopadu minulého roku také setkával s P. Jindřichem Žaganem.

Mši svatou při posledním rozloučením sloužil biskup František Václav Lobkowicz. Zesnulého kněze na poslední pozemské cestě vyprovázelo také na pětadvacet spolubratrů ve službě, blízká rodina, personál DPS ve Frýdku – Místku, farníci z Božic a Písečné a mnoho dalších přátel a smutečních hostů.

Otec biskup při mši zmínil symboliku úmrtí v den Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně. Zmínil také nelehkou službu kněžích, jejich radosti i starosti v kněžské službě. Hovořil také o naši „návštěvě“ zde na tomto světě a o našem očekávání setkání s Pánem.

Po mši svaté pak všichni přítomni vyprovodili zesnulého kněze průvodem na hřbitov, kde bylo jeho tělo uloženo do rodinného hrobu. Po obřadech u hrobu otec biskup František Václav Lobkowicz připomněl nutnost modlitby a poprosil o modlitby za živé i zemřelé kněze, ale také za nová kněžská povolání.

V P. Boleslavu Chroboczkovi jsme zde na Zemi ztratili skvělého kněze, ale získali jsme v nebi platného přímluvce.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: František JURIS st.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS