Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Oprava krovu ve Skorošicích

Vydáno dne 10. 07. 2013

V roce 2011 došlo k havárii střechy kostela sv. Martina. Vlivem dlouhodobého chátrání krovu pod věží kostela se prolomila část bednění střechy a vznikl tak otvor, do kterého dále zatékalo. Při prohlídce krovu byly zjištěny i další závady krovu v lodi kostela i presbytáři. Poškození je také patrné na věži kostela, nicméně ne tak závažné, jako pod věží. V roce 2011 a opakovaně v roce 2012 byla díra ve střeše provizorně zakryta a v roce 2012 byl vypracován projekt opravy krovu.


Oprava krovu a částečně střechy lodi a presbytáře kostela byla provedena v roce 2013. Byly vyměněny veškeré poškozené trámy krovu- vazné trámy, pozednice, krokve, vaznice, bednění. V potřebném rozsahu byla vyměněna i střešní krytina. V lodi kostela musela být dozděna i část obvodové zdi kostela. Celá oprava byla završena úklidem půdy kostela. Práce prováděla firma Pukýš Dřevostavby s.r.o. z Valašska, která vyhrála výběrové řízení. Cena prací roku 2013 činila 1.328.000,-Kč s DPH.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Ing. Václav Kotásek
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS