Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Pouť u kříže na Kamenné

Vydáno dne 19. 06. 2014

V měsíci červnu se už pravidelně schází věřící u kříže vztyčeného na památku zlikvidované obce Kamenná nedaleko Skorošic.  Bylo tomu tak i v sobotu 14. 6. 2014, kdy se sešli farníci převážně ze Skorošic, aby společně se svým duchovním otcem Jiřím Filipcem slavili mši svatou na tomto pietním místě. Den  neustále provázely dešťové přeháňky, ale na dobu mše svaté ustaly. Jen zlobivý vítr se snažil rozházet obětní stůl. Otec Jiří s ministrantem Františkem však byli ve střehu ...


V homilii nás otec povzbudil, že tak jako Ježíšův kříž byl Jeho vítězstvím, tak to může být i s našimi kříži, pokud je vložíme do Božích rukou. 

Po mši svaté jsme byli pozváni na pohoštění do nedaleké obecní chaty. 

Při stěhování lavic a stolu se podařilo ztratit jediný klíč od chaty a pro některé farníky se sobotní odpoledne rázem změnilo v bojovou hru – hledej klíč na posekané  a zatím nesklizené louce. Po nějaké době marného hledání, a zřejmě pod vlivem blížící se další přeháňky se rozhodl přidat k hledačům i otec Jiří.

Se slovy „Antonín mě zatím nikdy nezklamal" se vydal  na pomoc. A po chvíli skutečně zvedl hledaný klíč a přiběhl zpět k chatě. Byl nejvyšší čas, protože černý mrak už byl nad námi. 

V klidu jsme si tedy pochutnali na dobrotách připravených šikovnými ženami a zapili je kávou, kterou nám opět ochotné ruce uvařily. 

Děkujme Bohu za příjemně prožité odpoledne a praktickou ukázku toho, jak se nebát  očekávat  zázraky :-)


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text: Alena Obidová., foto: Helena Paschkeová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS