Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Vigilie ve Skorošicích

Vydáno dne 11. 04. 2015

Ve farnostech otce Jiřího Filipce byly obřady Velikonočního tridua rozděleny. Každý den se na přípravě podílela jedna farnost, v jejímž kostele pobožnost probíhala.  Čtvrteční mše na památku Večeře Páně byla v Žulové, obřady Velkého pátku se konaly ve Vápenné a Vigilie na Bílou sobotu byla ve Skorošicích.  Otec Jiří naplánoval její začátek po západu slunce v 19,30 hodin. V tu dobu se u zapáleného ohně před kostelem svatého Martina už sešli farníci nejen ze Žulové, Vápenné a Skorošic, ale také z Bernartic.


Při obřadu před kostelem byly požehnány paškály pro všechny farnosti otce Jiřího a na začátku kostela si pak všichni odpálili od skorošického paškálu svoje svíčky. Po úvodním Exultet jsme se všichni v přítmí kostela zaposlouchali do starozákonních čtení a žasli nad Božím působením. Z kůru zpívané žalmy bratry Michálkovými atmosféru jen umocňovaly. Následovalo bouřlivé Gloria,  při kterém se rozzářil celý kostel  a rozezněly se zvony. Po epištole, Evangeliu a homilii otce Jiřího jsme všichni obnovili své křestní sliby a v litaniích ke všem svatým prosili o pomoc své  patrony. Pak jsme soustředěně doprovázeli našeho Pána Ježíše Krista při jeho nekrvavé oběti a s láskou Jej přijali v Eucharistii. Po slavnostním požehnání nám v duších znělo radostné Aleluja a závěrečné „ Vesel se nebes královno“ jsme si zazpívali všichni z plných plic.
 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text: Alena Obidová, foto: Dominik Michálek
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS