Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Pouť k sv Martinovi ve Skorošicích v neděli 15.11. v 11hodin

Vydáno dne 10. 11. 2015

V  těchto dnech uběhlo 30 let od chvíle, kdy jsme jako novomanželé přišli do tohoto kraje. Přesto, že jsme ve Skorošicích nikdy nebydleli, staly se od první chvíle naší rodinou. Zdejší farnost nás přijala s velikou láskou a já děkuji za krásné chvíle prožité na zdejší faře, v kostele sv. Martina, v kapličce v Nýznerově, u Panny Marie na Boží hoře. Tady jsme zpívali s dětmi, jezdili na tábory a chodili na výlety.


Mše svaté, noční adorace, nebo také jen tak povídání u kávy, nebo čaje a sdílení starostí i radostí. Zde jsme s celou farností slavili křest našich prvních dětí. A také nádherné poutě k svátku svatého Martina, kdy ještě dlouho po skončení mše svaté všichni stojí na schodech před kostelem, radují se ze setkání, dobrých buchet, dobrých zpráv a z toho, že Pán je mezi námi.

A tak jsem se moc zaradovala, když otec Josef oznámil, že v neděli 15.listopadu v 11.hodin bude ve Skorošicích opět  pouť. Viděla jsem také obrovskou radost v očích všech Skorošických – Bohu díky, budeme mít mši svatou. Doufám, že se tam zase setkám se všemi jako každý rok a také s těmi, kdo tam ještě nebyli. 

Zatím se modleme spolu se  svatým otcem na Jeho úmysl na měsíc listopad: "Za církevní pastýře, aby hluboce milovali své stádce, a tak ho mohli doprovázet na cestě a udržovat jeho naději živou".

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Lydie Uhlířová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS