Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Pouť u sv. Martina ve Skorošicích

Vydáno dne 16. 11. 2015

Církev putující a bojující stále hledá oporu, přímluvu a pomoc u církve Vítězné. Nejinak tomu bylo i tuto neděli, 15. 11. 2015  v 11:00 hodin ve skorošickém kostele, kdy se farníci a poutníci z jiných farností sešli při příležitosti svátku svatého Martina. Poutní mši svatou sloužil obětavý otec Jozef Florek z Bílé Vody, který všem hned na začátku popřál, aby si z této mše svaté odnesli, co největší duchovní užitek.


Sešlo se dozajista víc než padesát dospělých věřících a další nezanedbatelnou část tvořily děti. V  homilii otec Josef vyzdvihl některé vlastnosti a postoje svatého Martina, které všem mohou být příkladem. Také evangelium, které se vztahuje k tomuto svátku, vyjadřuje základní Martinův postoj. Všichni to dobře známe: „Měl jsem hlad, dali jste mi najíst, měl jsem žízeň…“, prostě dělat vždy to, co je třeba, zvláště ve vztahu k druhým, to po nás chce Bůh. A taky s důvěrou a trpělivostí přijímat všechno, co nám předkládá. Ví o nás a má pro každého vždycky nejlepší řešení. 
 
Posilněni a navzájem propojeni Eucharistií, se ještě mnozí sešli na faře u společně připraveného pohoštění a přátelských rozhovorů.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Alena Obidová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS