Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Pouť k Marii Magdalské v Petrovicích

Vydáno dne 20. 07. 2016

petrovice.JPGKaždoročně se v období svátku Marie Magdalské koná pouť farnosti Skorošice v kapličce této světice v nedalekých Petrovicích. Nejinak tomu bylo i letos. Sešli jsme se v neděli 17. 7. 2016, ve 14:00 hodin, farníci ze Skorošic,  Petrovic a další, kteří zde mají chaty. Mši svatou sloužil P. Mgr. Jozef Florek. V homilii se zamýšlel nad tím, proč vlastně konáme poutě ke cti svatých.


Jsou to naši bratři a sestry, kteří na tomto světě žili před námi a byli stejnými hříšníky, jako jsme teď my. Jejich odpověď na Boží volání a touha přiblížit se Ježíši jim však pomohla překonat lidskou slabost a nyní se nalézají v nebi a mohou nám vyprošovat různé milosti, pokud o ně prosíme. Je to pro nás velkým povzbuzením, že i my s našimi chybami jsme voláni ke svatosti. Máme být tedy ve spojení s našimi staršími bratry a sestrami, patrony křestními a biřmovacími, patrony kostelů a můžeme je prosit o pomoc při naší vlastní cestě do nebe. 

Po závěrečném požehnání jsme si ještě zazpívali Madonu a před kapličkou si pochutnali na skvělých dobrotách, které nám připravily šikovné farnice ze Skorošic a Petrovic.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Alena Obidová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS