Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Pouť ke svatému Martinovi

Vydáno dne 14. 11. 2016

skorosice1.jpgV době, kdy se na mnoha místech světa věřící chystali k uzavírání Svatých bran milosrdenství, začínala pouť ke svatému, který podle životopisu byl pověstný projevováním milosrdenství. Svatý Martin, patron skorošického kostela, letos díky bílému sněhovému poprašku dokonce i „přijel na bílém koni“. Sešlo se nás opravdu velké společenství poutníků -  z Bílé Vody, Javorníku, Vlčic, Žulové a možná i z jiných míst.


Za zpěvu písně Všichni svatí vyvolení jsme zahájili liturgii. Otec Jozef Florek nás v kázání vybídl, abychom se v životě vždy postavili na správnou stranu podle dnešního evangelia, abychom nebyli ti zlořečení, kteří nejsou milosrdní. Díky tomu, že se nás sešlo opravdu hodně, cítili jsme se povzbuzeni a posíleni ve víře. Na závěr jsme dostali požehnání, abychom měli dost sil pokračovat v konání dobra. Po mši svaté nás čekala spousta dobrot od šikovných hospodyněk a ti, kteří chtěli, mohli se jít ohřát na faru teplým čajem nebo kávou.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: A. Obidová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS