Úvodní stránka | Ohlášky | Kontakty | Napiš email | 26. 04. 2018

* Fatimský přípravný den v Jeseníku

Vydáno dne 08. 05. 2017

fatima2.jpgFatimský přípravný den jubilea pod vedením Mons. Mgr. Pavla Dokládala, prezidenta hnutí Fatimy v ČR a Ing. Hanky Frančákové, členky mezinárodní rady WAF se konal 7. května 2017 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku. Nechybělo milé přivítání kytičkou od Petra Dvořáka. Setkali se věřící z farností děkanátu Jeseník, aby se společně modlili a uctili sochu Panny Marie Fatimské, která stála před obětním stolem ozdobená květinami a svou krásou i něžností přitahovala srdce všech přítomných.


Od 14:30 hodin jsme se společně modlili u výstavu Nejsvětější svátosti růženec. Od 15:00 hodin otec Pavel vysvětlil význam a slavení 100. výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě. Nabídl přítomným k zakoupení knihu „Fatima naše naděje“, kde nalezneme všechny důležité informace o zjevení. Pozval nás 17.6.2017 na Pouť regionu Jeseník do Koclířova. Každý dostal pamětní list s termíny oslav jubilea s modlitbami. Radostně nám oznámil, že pasáčci z Fatimy budou svatořečeni 13.5.2017. Hovořil o převzetí sochy Panny Marie z místa zjevení Dominikem Dukou dne 13.9.2017, tato socha pak bude putovat po diecézích Čech a Moravy. Odevzdáme celý náš český národ Panně Marii, zasvětíme jí naše farnosti i rodiny, od srdce k srdci. 

Sestra Hanka nás povzbudila ke každodenní modlitbě růžence a vyprávěla o dětech z Fatimy, které jsou pro nás vzorem k posvěcování každodenních povinností. Zvláště vyzdvihla jejich vytrvalost v modlitbě. A protože se Hanka právě  vrátila z Fatimy, přiblížila nám atmosféru z místa zjevení, kde jsou obrovské přípravy, např. je nahlášeno 2000 novinářů, také zaujal velký svítící růženec…

V závěru setkání jsme se zasvětili Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Pamatovali jsme v modlitbách na pana Václava Dvořáka staršího, který se nemohl setkání zúčastnit z důvodu hospitalizace v nemocnici. Všichni pak byli pozváni na faru na občerstvení. 

Děkujeme za povzbuzení, za živá slova, která se dotýkala našich srdcí. Růženec radostný, bolestný, slavný i světla se u nás ve Vidnavě mnozí modlíme každý den i náš otec Miroslav Kadlec, přes kterého tato milost přišla do našich rodin. Pleteme tak věnec z růží, který posíláme Panně Marii do nebe.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2017 by ruzenec.cz | Webmaster : Martin Grabarczyk | Vytvořeno pomocí phpRS | Designed by PaBi3 & MG