Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Pouť ke svaté Marii Magdalské v Petrovicích

Vydáno dne 24. 07. 2017

petrovice.JPGV neděli 23.7.2017 o půl jedenácté dopoledne jsme se sešli farníci ze Skorošic, Vlčic, Petrovic a poutníci z Bílé Vody v kapličce v Petrovicích, abychom společně slavili mši svatou, chválili Boha a prosili o přímluvu svatou Marii Magdalenu. Hned v úvodu jsme byli otcem Jozefem Florkem vyzváni k volbě úmyslu, každý sám za sebe, na který tuto pouť obětujeme. Otec Jozef nám také doporučil, že takto můžeme postupovat při každé činnosti, kterou konáme.


V evangeliu jsme četli podobenství o tom, že dobré zrno roste zároveň s plevelem a hospodář to tak nechá, až do žní. 

V homilii nám otec Jozef vysvětlil podstatu tohoto podobenství, že jsme to my, kdo rozhoduje o tom, co v nás bude růst. Jestli to dobré nebo zlé a co v našem životě bude převažovat. Také se máme inspirovat Marií Magdalskou, která po svém obrácení už vždy chodila s Pánem a byla vlastně první, kdo ho viděl po zmrtvýchvstání. Máme se i my snažit být vždy s Ním a svým životem ostatním zvěstovat, že jsme Pána „viděli“. 

Před svatým přijímáním jsme vyslechli další výzvu, že je možné svaté přijímání obětovat za duše v očistci, které na to čekají. 

Po požehnání jsme si ještě před kapličkou při vzájemných rozhovorech pochutnali na sladkých dobrotách.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text: Alena Obidová, foto: Helena Paschkeová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS