Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Květná neděle na Travné

Vydáno dne 27. 03. 2018

travna2.jpgV neděli 25.3.2018 se za slunečného počasí sešlo 30 poutníků z Česka a Polska v Mariánském údolí na Travné, aby společně prošli křížovou cestu a oslavili Květnou neděli – začátek svatého týdne. V 14:30 hodin vyšla skupina věřících, pod vedením jáhna Mgr. Pavla Barbořáka, od sochy Panny Marie k prvnímu zastavení křížové cesty. Lichá zastavení měli poutníci z Polska, sudá z Česka. U každého zastavení byly čteny přímluvy a mezi zastaveními se zpívaly písně.


Po 14. zastavení se všichni shromáždili opět u sochy Panny Marie, kde začala mše svatá žehnáním ratolestí. U Čechů to jsou kočičky, u Poláků velikonoční ratolesti, vyrobené splétáním květů. Následně se šlo průvodem do kaple Panny Marie La Salettské. 

Zde byla v úvodu přečtena historie kaple. Otec Piotr Niewiadomski, který celebroval mši svatou, přítomným sdělil, že původní kaple stála o několik metrů dále a to přes cestu, kde je místo ní zrekonstruován rodinný domek. Ta nynější byla postavena později. 

Ve mši svaté se četly Pašije a každý si mohl připomenout, jakou lásku chová Bůh ke každému z nás, že se tímto způsobem obětoval pro spásu duší. 

Přijímání bylo podáváno pod obojí způsobou. 

Na závěr, jak je u otce Piotra zvykem, poděkoval všem přítomným za účast, dále těm, co uklidili a připravili kapli a jakkoli se podíleli na přípravách této slavnosti.

Před odchodem z kaple se otec Piotr se všemi poutníky rozloučil s velikonoční ratolestí v ruce.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS