* Svátek Stolce svatého Petra

Vydáno dne 22. 02. 2024

petr.JPGCírkev si 22. února připomíná svátek Stolce sv. Petra, prvního mezi apoštoly a prvního římského biskupa, tedy také prvního papeže. Jeho katedra je dodnes uchovávána v Římě, tvoří součást oltáře ve vatikánské bazilice a je symbolem učitelského, kněžského a pastýřského poslání.


| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Vánoční zpívání dětí v kostele sv. Petra a Pavla v Bernarticích

Vydáno dne 17. 01. 2024

vanoce_jav.jpgVe čtvrtek 21. prosince v 17:00 hodin se v předvánočním čase opět setkaly děti z místní mateřské a základní školy, jejich rodiče, prarodiče a spousta dalších lidí v bernartickém kostele sv. Petra a Pavla. Konalo se totiž tradiční Vánoční zpívání. V úvodu nás přivítala paní Marie Michálková hrou na varhany a adventní antifonou Ejhle, Hospodin přijde. Odvážná Tinka Stoličková poté zahájila vystoupení dětí koledou Pojďte, chlapci, k nám. Děti ze školky si letos připravily pásmo zimních básniček a koledu Štědrej večer nastal a žáci z 1. třídy nám pomocí básničky navařili Vánoce. | Zdroj: Vlasta Michalíková | Informační e-mailVytisknout článek

* Do Tříkrálové sbírky v Bernarticích se zapojili naši farníci

Vydáno dne 17. 01. 2024

3k2.jpgVedoucí skupinky Vlasta Michalíková vykoledovala s dětmi 18 847 Kč, Marie Michálková 7 327 Kč a Jan Michálek 12 280 Kč. Celkový výtěžek vybraný v obci Bernartice byl 38 454 Kč. Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky na Jesenicku bude použit na dofinancování nové budovy Denního stacionáře Šimon v Jeseníku.
Děkujeme našim farníkům, že každý rok se zapojují a pomáhají s Tříkrálovou sbírkou na Jesenicku.| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Do Tříkrálové sbírky v Kobylé se zapojili naši farníci

Vydáno dne 17. 01. 2024

3k.JPGVedoucí skupinky Eliška Salová vykoledovala s dětmi 10 377 Kč a Růženka Krajíčková 5 384 Kč. Celkový výtěžek vybraný v obci Kobylá nad Vidnavkou byl 15 761 Kč. Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky na Jesenicku bude použit na dofinancování nové budovy Denního stacionáře Šimon v Jeseníku.
Děkujeme našim farníkům, že každý rok se zapojují a pomáhají s Tříkrálovou sbírkou na Jesenicku.  | Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Vánoce v Kobylé nad Vidnavkou

Vydáno dne 28. 12. 2023

stromek.jpgAdvent i svátky vánoční proběhly u nás ve farnosti Kobylá ve skromnosti a jednoduchosti co se výzdoby týče. 
 
Věnec, který jsme položili před obětní stůl a který o. Mirek začátkem adventní doby požehnal, vznikl při „Vánočním tvoření“ a byl nám místním OÚ – kulturní komisí darován. Potěšilo nás to velmi, velké díky za něj! 
 
Při zdobení vánočního stromku a stavění betlému jsme vzpomínali na vidnavské sestřičky Boromejky, od kterých máme ze 70. let krabici plnou ručně vyráběných stříbrných hvězdiček. Každoročně je v menší či větší míře použijeme, máme je zkrátka rádi!


| Zdroj: Marie Bednarská | Informační e-mailVytisknout článek

* Nejen o vánocích dovedeme přijímat a dovedeme dávat

Vydáno dne 26. 12. 2023

darky.jpgOd roku 2016 otec Miroslav vždy na Štědrý den už tradičně pamatuje nějakou maličkostí na všechny své farníky. Vánoční oplatky a k tomu další drobnosti jsou pečlivě zabaleny s jmenovkou, aby se na nikoho nezapomnělo. 
 
I letos 24.12. a 25.12. pan farář rozvážel dárky do svých farností Kobylé, Bernartic a Vidnavy. Před tím proběhla na faře modlitba za farnosti, farníky a požehnání balíčků. 
 
A i když mnozí z nás jsme starší, vždy nám dárek rozzáří oči a potěší nás. Letos jsme měli radost například z evangelia na každý den pro rok 2024, nebo z novény k Pražskému Jezulátku…


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Betlémské světlo si do svých domovů odneslo přes 200 lidí

Vydáno dne 25. 12. 2023

betlem2.jpgOd roku 2013 máme v naší farnosti tradici. Na Štědrý den od 11:00 do 12:00 hodin přicházejí lidé do kostela sv. Kateřiny ve Vidnavě k Betlému, kde u svaté Rodiny září Betlémské světlo, od kterého si zapalují svíce ve svých lucerničkách a odnášejí si je do svých domovů s prosbou o Boží požehnání pro další rok. 
 
I letos 24.12.2023 se občané v hojném počtu setkali u Betléma. Hodinu zněly vánoční koledy, které zpívaly sourozenci Martin a Marie Grabarczykovi za doprovodu kláves, kytary, flétny, trianglu. Přání vánočních svátků se neslo celým kostelem. Betlémské světlo pak putovalo na hřbitov, kde jsme se modlili na naše blízké zemřelé, kněze i oběti střelby.| Zdroj: Text: Marie Grabarczyková, foto: Andrea Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Biskup Martin ve vánočním pastýřském listu: Nenechejme si radost z Vánoc pro sebe

Vydáno dne 25. 12. 2023

bmartin.jpgOstrava - Dostali jsme od Pána výsadu pastýřů - spatřili jsme v betlémské noci našeho Spasitele. Projeví se to v našem životě skutky milosrdenství a svědectvím o tom, co pro nás Kristus znamená? O tom píše biskup Martin ve svém svátečním pastýřském listu diecézi, který se má číst ve všech kostelích 25. prosince. Přikládáme také jeho přání k Vánocům.


| Zdroj: biskupství | Informační e-mailVytisknout článek
index | 9-16 | předchozí | následující | Celkem 2611 článků