* Vánoce v Kobylé nad Vidnavkou

Vydáno dne 28. 12. 2023

stromek.jpgAdvent i svátky vánoční proběhly u nás ve farnosti Kobylá ve skromnosti a jednoduchosti co se výzdoby týče. 
 
Věnec, který jsme položili před obětní stůl a který o. Mirek začátkem adventní doby požehnal, vznikl při „Vánočním tvoření“ a byl nám místním OÚ – kulturní komisí darován. Potěšilo nás to velmi, velké díky za něj! 
 
Při zdobení vánočního stromku a stavění betlému jsme vzpomínali na vidnavské sestřičky Boromejky, od kterých máme ze 70. let krabici plnou ručně vyráběných stříbrných hvězdiček. Každoročně je v menší či větší míře použijeme, máme je zkrátka rádi!


| Zdroj: Marie Bednarská | Informační e-mailVytisknout článek

* Nejen o vánocích dovedeme přijímat a dovedeme dávat

Vydáno dne 26. 12. 2023

darky.jpgOd roku 2016 otec Miroslav vždy na Štědrý den už tradičně pamatuje nějakou maličkostí na všechny své farníky. Vánoční oplatky a k tomu další drobnosti jsou pečlivě zabaleny s jmenovkou, aby se na nikoho nezapomnělo. 
 
I letos 24.12. a 25.12. pan farář rozvážel dárky do svých farností Kobylé, Bernartic a Vidnavy. Před tím proběhla na faře modlitba za farnosti, farníky a požehnání balíčků. 
 
A i když mnozí z nás jsme starší, vždy nám dárek rozzáří oči a potěší nás. Letos jsme měli radost například z evangelia na každý den pro rok 2024, nebo z novény k Pražskému Jezulátku…


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Betlémské světlo si do svých domovů odneslo přes 200 lidí

Vydáno dne 25. 12. 2023

betlem2.jpgOd roku 2013 máme v naší farnosti tradici. Na Štědrý den od 11:00 do 12:00 hodin přicházejí lidé do kostela sv. Kateřiny ve Vidnavě k Betlému, kde u svaté Rodiny září Betlémské světlo, od kterého si zapalují svíce ve svých lucerničkách a odnášejí si je do svých domovů s prosbou o Boží požehnání pro další rok. 
 
I letos 24.12.2023 se občané v hojném počtu setkali u Betléma. Hodinu zněly vánoční koledy, které zpívaly sourozenci Martin a Marie Grabarczykovi za doprovodu kláves, kytary, flétny, trianglu. Přání vánočních svátků se neslo celým kostelem. Betlémské světlo pak putovalo na hřbitov, kde jsme se modlili na naše blízké zemřelé, kněze i oběti střelby.| Zdroj: Text: Marie Grabarczyková, foto: Andrea Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Biskup Martin ve vánočním pastýřském listu: Nenechejme si radost z Vánoc pro sebe

Vydáno dne 25. 12. 2023

bmartin.jpgOstrava - Dostali jsme od Pána výsadu pastýřů - spatřili jsme v betlémské noci našeho Spasitele. Projeví se to v našem životě skutky milosrdenství a svědectvím o tom, co pro nás Kristus znamená? O tom píše biskup Martin ve svém svátečním pastýřském listu diecézi, který se má číst ve všech kostelích 25. prosince. Přikládáme také jeho přání k Vánocům.


| Zdroj: biskupství | Informační e-mailVytisknout článek

* Den smutku

Vydáno dne 23. 12. 2023

bsvetlo.jpgVládou vyhlášený den smutku nás zastavil… Žádné nákupy ani přípravy na vánoce se nekonaly. Naopak jsme celý den prožívali ve ztišení a modlitbě za oběti tragické střelby na Filozofické fakultě UK v Praze. 
 
V 10:00 hodin otec Miroslav sloužil zádušní mši svatou za oběti střelby na charitě. A neplakala jen srdce při této mši. Upřímné slzy v domácnostech. I na ulicích, kde jsme se potkávali.  | Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Papež František vyjádřil blízkost obětem tragédie na FF UK

Vydáno dne 22. 12. 2023

Státní sekretář Vatikánu, kardinál Pietro Parolin, zaslal prostřednictvím Apoštolské nunciatury v ČR kondolenci papeže Františka adresovanou rektorce Univerzity Karlovy, paní Mileně Králíčkové. 
Text přinášíme níže:
 
"Hluboce zarmoucen zprávou o ztrátách na životech a zraněních způsobených střelbou na Univerzitě Karlově v Praze vyjadřuje Jeho Svatost papež František svou duchovní blízkost všem, které tato tragédie zasáhla. Zatímco svěřuje mrtvé láskyplnému milosrdenství všemohoucího Boha, vyprošuje Jeho Svatost Božskou sílu a útěchu pro jejich truchlící rodiny a přátele a ujišťuje celý národ o svých modlitbách v této těžké chvíli"
 
kardinál Pietro Parolin, státní sekretář| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Mše svatá za oběti a pozůstalé

Vydáno dne 22. 12. 2023

Otec Miroslav v den státního smutku 23. prosince bude sloužit mši svatou v 10:00 hodin ve Vidnavě za oběti a pozůstalé. Smuteční zvon svaté Jany z Arku v kostele svaté Kateřiny se rozezní v sobotu ve 12:00 hodin. 


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Výzva ke zvonění zvonů 23. prosince 2023

Vydáno dne 22. 12. 2023

V souvislosti s vyhlášením státního smutku na památku obětí střelby na Filosofické fakultě v Praze se Česká biskupská konference připojuje k tomuto společenskému aktu v podobě rozeznění kostelních zvonů a vyzývá všechny duchovní správce, aby zvonění zajistili ve svých kostelích.

"Prosíme tímto všechny duchovní správce, aby zajistili, že budou v sobotu 23. prosince 2023 v době od 12:00 hodin znít několik minut kostelní zvony jako připomínka a symbolické uctění památky obětí této tragické události a jako vyjádření podpory pozůstalým." Píše se výzvě generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla duchovním správcům po celé ČR. 
                                    | Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek
index | 17-24 | předchozí | následující | Celkem 2615 článků