Obec Velká Kraš slavila 750. výročí založení

Autor: Martin Grabarczyk <Grabarczyk(at)seznam.cz>, Téma: Vidnava, Zdroj: Eva Bednárská a MG, Vydáno dne: 04. 09. 2006

Hukovice.jpgOslavy započaly 2.9.2006 v 10:00 hodin fotbalovým zápasem. Následovalo: vystoupení trubačů, dechový orchestr z Polska, módní přehlídka s ukázkou bojového umění, hudbou provázely „Nadějné vyhlídky“ z Vidnavy, „Trnka“ z Jeseníku a od 20:00 hodin kapely „Old rock“ a  „Trend“. Ve 24:00 hodin následoval ohňostroj.
Pro děti byl program od 14:00 hodin a započal Pohádkovým lesem, dále byl k dispozici skákací hrad, skluzavky atd.Následující den (3. září) jsme se sešli na pouti v kapli Panny Marie v Hukovicích. V 9:30 hodin začala mše krátkým vystoupením dechového tria. Poutní mši celebroval P. Mgr. Ondrej Kaliciak.
V kázání otec mluvil o očekávání narození Mesiáše a Jeho Matce, Panně Marii. Již 800 let před narozením Krista o Něm psali proroci, a všichni si mysleli, že matkou Božího syna bude dcera nějakého rabína, kněze či vzdělaného člověka. Ale Bůh si vyvolil dívku, která možná ani neuměla číst a psát. Bůh totiž nedělá to, co chceme, ale to, co je pro nás dobré. Panna Maria je proto svatá, že když jí anděl zvěstoval, že počala z Ducha svatého, neptala se, jak se o ní Bůh postará, aby ji lidé neukamenovali, ale jen, jak se to stane. A ani potom nechtěla žádná privilegia, jen přijala Boží vůli a řekla: „Jsem služebnice Páně, ať se mi stane podle Tvého slova.“
 Ke mši hrálo již poněkolikáté Altvater Duo.
V 11:00 hodin byli všichni přítomní pozváni na prohlídku výstavní expozice v budově nádraží ve Vidnavě, která byla spojená s prodejem knih.
Tyto oslavy byly ukončeny ve 12:00 hodin slavnostním obědem.
Fotografie z této slavnosti budou dodány!