Bylo nebylo - Škola partnerství opět ve Vidnavě r.2006

Autor: Martin Grabarczyk <Grabarczyk(at)seznam.cz>, Téma: Vidnava, Zdroj: Filip a Bára Wormovi, Vydáno dne: 25. 10. 2006

vecerka_rijen06.jpgTak je to tu zase. Mnozí si jistě vzpomínáte na předchozí cyklus školy partnerství, který probíhal pár roků zpátky. Tenkrát to vedla Lída Liberdová, kurz byl částečně ve Vidnavě a částečně v Domašově. Vše pod laskavým dohledem Centra pro rodinu v Ostravě. Rok se s rokem sešel a mládež nám dospěla do věku, kdy se chtějí zajímat o manželství. Inu, proč jim nedopřát nějakou tu informaci a proč jim nenastavit pomyslné zrcadlo.Je tu nový cyklus školy partnerství. Témata přednášek se oproti minulým kurzům příliš nezměnila, obnovilo se vedení kurzu a přednášející. Na triku to teď mají manželé Filip a Bára Wormovi, bezpečný úkryt poskytla fara ve Vidnavě a laskavý dohled (jak jinak) Centrum pro rodinu v Ostravě.

Kurz je určen mladým lidem od 16 let, kteří možná dříve nebo později vstoupí do manželství. Mnozí účastníci svého vysněného partnera již našli, jiní kurz absolvují i přesto, že jsou zatím sami. Náplň vidnavského kurzu je stejná, jako kurzu ve Staré Vsi, kde škola partnerství probíhá každoročně. Během víkendu jsou zařazeny tři přednášky na témata, která se týkají vztahů mezi mužem a ženou a vztahu s Bohem. Po přednáškách vždy následuje hodinová práce ve skupinách, kterou vedou manželé Filip a Bára Wormovi spolu s Dušanem a Věrkou Ingrovými. Během víkendu je díky otci Mirkovi možnost duchovního rozhovoru, zpovědi i ranní mše svaté.

První víkend školy partnerství absolvovalo 21 mladých lidí. Během říjnového víkendu měli možnost nahlédnout do svých vztahů, do vlastních názorů, přesvědčení a zároveň vše předložit Bohu v tiché modlitbě. Přednášeli otec Marcel Krajzl (krnovský děkan), Honza a Pavla Michálkovi a Ota a Dáška Wormovi. Zahajovací témata byla „Manželství nebo zasvěcený život?“, dále „Od zamilovanosti k lásce“ a „Manželství jako životní šance“.

Další setkání (druhé z celkových pěti) se uskuteční v prosinci opět na faře ve Vidnavě.