Ještě k návštěvě otce biskupa ve Vidnavě

Autor: Martin Grabarczyk <Grabarczyk(at)seznam.cz>, Téma: Vidnava, Zdroj: Text:MarieG.,foto:LenkaM., Vydáno dne: 17. 09. 2007

biskup_1.JPGNa pouti v Hukovicích, když jsem v kostele Panny Marie nesla do sakristie věci ke mši svaté, na mě zavolala jedna naše farnice z Vidnavy. Zářila, usmívala se, byla moc šťastná a něco svírala v ruce. Ptám se s úsměvem: „Co se děje?“ A ona odpovídá: “Představte si, otec biskup mi dal růženec, podívejte se.“ Otevřela ruku a na dlani se jí leskl krásný kamínkový tmavý růženeček.Paní pokračuje: „Já přesně takový růženec sháním už dva roky, přesně tenhle tmavý a nemůžu ho nikde sehnat. A pak, v pátek po mši svaté ve Vidnavě v kostele sv. Kateřiny, dostávám přímo od našeho otce biskupa růženec, přesně ten, o kterém sním, tolik si toho vážím. Nemůžu tomu ani uvěřit,  mám z toho takovou radost, že ho každou noc svírám v ruce a modlím se na něm modlitbu růžencovou.“ Tahle naše paní nemá vůbec lehký život, manžel ji opustil, málokdy se usmívá, takhle šťastnou jsem ji dlouho neviděla. Ještě dodala: „Jak se Bůh umí o nás postarat!“ A opravdu umí, jen mu důvěřujme a vše povídejme. On nás slyší, ví, co potřebujeme, vždyť  nás má nesmírně rád.

Přikládáme ještě fotky ze mše svaté, kterou v pátek 14.9.2007 sloužil náš otec biskup Mons. František Václav Lobkowicz, který nám do Vidnavy přinesl požehnání, nejen paní s růžencem, ale všem, kteří se s ním osobně setkali a za to Bohu i otci biskupovi ještě jednou moc děkujeme.