Skauti z Havířova tábořili deset dní na faře ve Vidnavě

Autor: Martin Grabarczyk <Grabarczyk(at)seznam.cz>, Téma: Vidnava, Zdroj: Text:Marie G.,foto:Mája M., Vydáno dne: 11. 07. 2008

skauti.jpg3. oddíl vodních skautů z Havířova zavítal na naši faru do Vidnavy ve dnech 1.-10.7.2008 v počtu 16,  pod vedením Markéty Lipowské, rodačky z Jeseníku. Nejmladší z nich měl dva roky. Skauti se pravidelně schází každý týden v klubovně v Havířově a každý rok o prázdninách pořádají skautský tábor. Letos přijeli právě do Vidnavy.Děti byly rozděleny do dvou skupin, dostaly dopis od záhadného pána z Vidnavy, který jim slíbil Tleskačův deník a ježka v kleci, pokud budou po celý tábor plnit svědomitě úkoly a budou se k sobě chovat hezky. Děti během deseti dnů vše splnily. V bažinách pak našly ježka v kleci, ve kterém byla ukryta mapa pokladu. Poklad vykopaly v lese a objevily Tleskačův deník, ježky v kleci a také čokolády.

Během pobytu nechyběly hry na faře i v přírodě, stanování na farní zahradě, mše svatá, táborák, oslava narozenin, výlet na zámek do Javorníku i koupání v kaolínce.