Centrum pro rodinu na faře ve Vidnavě

Autor: Martin Grabarczyk <Grabarczyk(at)seznam.cz>, Téma: Vidnava, Zdroj: Marie G., Vydáno dne: 14. 04. 2013

Na děkanské konferenci, která se konala ve čtvrtek 11.4.2013 na faře ve Vidnavě, otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec mezi námi přivítal z Biskupství ostravsko-opavského - Centra pro rodinu a sociální péči pana Jana Zajíčka a Milana Svojanovského. Přijeli z Ostravy, aby nabídli spolupráci našemu děkanátu. Centrum pro rodinu a sociální péči podporuje rodinu, manželství a mezilidské vztahy na základě křesťanských hodnot. 


Seznámili nás s kurzem efektivního rodičovství, které v devíti setkáních posílí rodičovství a vnese pohled na výchovu i na člověka samotného. Centrum také nabízí komplexní poradenství, ve kterém najdeme pomoc od zkušených odborníků pro oblast rodinných vztahů či osobních obtíží. Připomněli kurz pěti společných večerních setkáních pro mladé páry -přípravu na manželství (Škola partnerství), hovořili o manželských večerech v osmi setkáních plných inspirace. Kněžím rozdali plakátky i jiné materiály.  Na stránkách www.prorodiny.cz jsou všechny potřebné informace. 
 
Samozřejmě jako na každé děkanské konferenci otec děkan všechny kněze i pastorační asistenty seznámil také s desítky témat z oblasti ekonomiky i pastorace. Nechyběla modlitba u výstavu Nejsvětější svátosti v kostele sv. Kateřiny. Setkání bylo zakončené společným obědem.