Mše svatá obětovaná ve farnosti Vidnava a Kobylá za místního rodáka otce Antona Otteho

Autor: Marie Grabarczyková <gonatorie(at)seznam.cz>, Téma: Vidnava, Zdroj: Marie Grabarczyková, Vydáno dne: 02. 01. 2022

otte.JPGSetkání při novoročních mších svatých ve Vidnavě, Kobylé, Bernarticích se nesla v duchu vděčnosti za rok minulý, děkovalo se za vše dobré i za sílu k nesení kříže. Vyprošovalo se, aby se v roce 2022 naplnila Boží vůle. Jak ve světě, v Evropě, v naší vlasti, v našich rodinách, v osobním životě. 
 
Na sklonku minulého roku nás zastihla smutná zpráva o úmrtí Mons. Antona Otteho. V každé farnosti při mši svaté farníci děkovali za Jeho život, prosili za všechny zesnulé kněze, zvlášť za ty, na které nikdo nepamatuje. Děkovalo se za pokojné česko-německé vztahy, které i otec Antonín svým životem spoluvytvářel. Celý Jeho život jsme při modlitbě v Betlémě v jednotlivých kostelích předali Narozenému Dítěti…V roce 2018 vyšla kniha rozhovorů „Anton Otte vzdálená Evropa?“. Jde o životní příběh otce Antona, kterou připravil Josef Beránek v nakladatelství Vyšehrad. Díky panu Václavu Tschulikovi /knihkupectví Domeček/ je kniha k dispozici farníkům i občanům na faře ve Vidnavě.