U Panny Marie v měsíci květnu

Autor: Marie Grabarczyková <gonatorie(at)seznam.cz>, Téma: Vidnava, Zdroj: Marie Grabarczyková, Vydáno dne: 22. 05. 2022

medjugorje.jpgPanna Maria je vznešená pro nás hříšné lidi, je milosrdná pro kajícníky, zná svůj lid, který k ní volá a o pomoc i přímluvu žádá. Každý čtvrtek, sobotu i neděli v měsíci květnu se s otcem Miroslavem ve Vidnavě scházíme po mši svaté u sochy Panny Marie, která je ozdobená modrým nebeským pláštěm a živými květinami. Prosíme perlu nebeské říše Pannu Marii, aby z nás utvořila pevnost v pozemském žití, by naše hlasy k chvále Boží, které dáváme, nepřišly nikdy nazmar. Do růženců zaplétáme jednotlivce i celý svět. "Oroduj za nás, Panno svatá", voláme v litaniích. Při kytaře jí zpíváme a vnitřní radost, lásku, pokoj v srdci vnímáme. 
Milosti a požehnání proudí z jejího srdce k nám, tak se zastav i ty u Boží Matky, dej jí svůj čas a promlouvej s ní od srdce k srdci. Pak běž a plň povinnosti své… Co je čas? Plný klas, který se časem vysype a zapadne do neúrodné země, není-li člověk věrný Boží Lásce.