* Škola partnerství podruhé

Vydáno dne 13. 12. 2006

ruzenec.jpgDva měsíce uběhly jako voda a ve Vidnavě se opět sešli mladí lidé, aby společně naslouchali, přemýšleli a diskutovali o všem, co se týká partnerství a manželství. (8. až 10. 12. 2006)


A protože všechno stojí a padá většinou s naší komunikací, začali jsem komunikovat hned v pátek večer. Workshop na téma "Navazování kontaktů" si pro nás připravila Lída Liberdová a stál opravdu za to. Vyzkoušeli jsme si, jak promlouvá naše tělo, na simulované situaci jsme se učili správně reagovat a vyjadřovat své pocity. Na závěr jsme mohli nakouknout pod naše masky, které nosíme. Komunikovali jsme dlouho do noci, ale i přesto si někteří z nás ráno přivstali na malou komorní mši svatou, kterou sloužil otec Mirek Kadlec. Jak říkal, nechali jsme se vykoupat a s čistým štítem jsme vstoupili do nového dne.
Dopolední téma znělo "Rozdíly mezi mužem a ženou" a o své zkušenosti se s námi přišli podělit manželé Jiří a Zdenka Šimíkovi. Myslím, že všichni jsme ocenili jejich otevřenost a pravdivost, se kterou nám podali svědectví o svém životě a manželství. Loučili se s námi jejich společným heslem "Nebojte se".
Nebáli jsme se tedy a vykročili vstříc odpolednímu tématu, které si pro nás připravili manželé Jiří a Radka Trunečkovi. Téma "Jsou naše sny naplňovány" bylo plné vzpomínání na to, jak to bylo před jejich svatbou a co z jejich snů se naplnilo či nenaplnilo. Jaké představy o svém nastávajícím partnerovi měl Jirka a jaké měla Radka?
A co my? Jak si představujeme manželství my? Ani nám se tyto otázky nevyhnuly a tak jsme přemýšleli a přemýšleli. Večer už byl ve znamení zábavy, ale ani při ní jsme nepřestali komunikovat. Při hře Aktivity bylo potřeba komunikovat beze slov nebo zase se slovy a nebo dokonce jen s tužkou a papírem. Vítězové mohli být jen jedni, ale legraci a napětí jsme si užili opravdu všichni. Zkuste totiž předvést šibřinky nebo nakreslit cíp zástěry.
Už teď se těšíme na příští, únorové setkání.
Bára Wormová


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS