* Děkanátní setkání dětí na faře ve Vidnavě 14.-15.12.2007

Vydáno dne 16. 12. 2007

deti_prosinec07.JPG„Buďme darem pro druhé“

V pátek 14.prosince 2007 se sešly děti z našeho děkanátu Jeseník na faře ve Vidnavě na děkanátním adventním setkání, v počtu 37. Po přivítání a ubytování jsme ve 20:00 hodin  děti rozdělili do pěti skupinek, které pak procházely pěti místnostmi na faře, ve kterých byl pro ně připravený program a to vždy na 15 minut. Děti se dozvěděly  o významu adventu, luštily křížovku, učily se zpívat písně ke mši svaté, skládaly tangram a hrály Bingo.Ve 21:30 hodin začala dětská mše svatá, kterou sloužil náš otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec. V kázání mluvil o příchodu Pána Ježíše jako narozené dítě v minulosti a od té doby je stále s námi, přichází k nám v přítomnosti ( do našeho srdce) a přijde v budoucnosti jako Král nebe a země. A když Pán Ježíš přichází k nám jako DAR, tak také my máme přicházet ke svému Bohu, k rodičům, sourozencům, spolužákům a být pro ně darem ( radostí, pokojem…).

Po mši svaté všechny děti přinesly zabalený dárek do jídelny, na který nalepily jméno kamaráda, kterého si vylosovaly a dárečky odevzdaly. Po společné večeři jsme se všichni těšili na dětský film. Po filmu jsme hráli hry, povídali si a pak šli spát.

V sobotu po snídani jsme vyráběli vánočního andílka na kolíčku s přáním pro všechny seniory na charitě ve Vidnavě, celkem 42 ks, dalších 42 ks pro našeho otce biskupa a jeho zaměstnance na biskupství. Andílků bylo požehnaně.

Před 10:00 hodinou jsme se vydali na charitu na mši svatou, na kterou otec děkan pozval našeho nového kaplana pro mládež otce Jozefa, který v kázání  mluvil o sedmi svátostech a o cestě k Bohu se značkami, které nám dává desatero Božích přikázání, o cestě, která má věčný život s Bohem. Na této cestě jsou značky, abychom nezabloudili. Dal nám je Kristus a proroci, je to desatero, osm blahoslavenství a každý člověk, o kterém Kristus hovořil, že je v něm. Díky tomu víte, jak správně máme žít.

Po mši svaté skupinka dětí navštívila všechny pokoje babiček a dědečků na charitě a předala jim vánoční dáreček – usměvavého andílka. Všem jsme udělali velkou radost.

Po příchodu zpět na faru jsme hráli hry. Na obědě jsme si pochutnali na bramborovém guláši, po kterém jsme pokračovali v hraní.

Ve 13:30 hodin jsme se sešli v kostele sv. Kateřiny u výstavu Nejsvětější Svátosti, kde na nás před obětním stolem čekalo překvapení v podobě dárečků. Otec děkan Pánu Ježíši poděkoval za celé naše setkání, dal nám požehnání a křížek na čelo. Každý z nás pak hledal své jméno na zabaleném dárku a s úsměvem jej rozbaloval, to bylo překvapení a radostí. Naše setkání bylo ukončeno ve 14:00 hodin.

Děkujeme za vedení pátečních skupinek rodičům Petrovi a Vaškovi Dvořákovi,  Alence Obidové a samozřejmě našim mladým animátorům Evě, Silvě, Honzovi, Pepovi, Verunce, Martinovi, kteří se na programu podíleli i během soboty – „Cokoli uděláš pro mého maličkého, pro mě jsi udělal“ A jakákoli práce pro Boha je důkazem naší lásky k Němu!

„Děkujeme Pane, že nás touto milostí obdařuješ.“

Tak děti, příště se na vás zase moc těšíme a nezapomeňte, že Pán Ježíš bude slavit narozeniny a tím nejkrásnějším dárkem pro Něj bude, když za Ním na mši svatou přijdete a řeknete Mu, že ho máte  rádi!  A taky nezapomeňme, co nám řekl otec děkan: „Buďme všichni darem pro druhé“ – a to nejen o vánocích.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text:Marie G.,foto MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS