* Farníci z Vidnavy s otcem děkanem navštívili Nysu

Vydáno dne 26. 07. 2008

nysa_2008.jpg„Nikdy neztrať odvahu, všechno vydrž, vždycky se modli a pracuj!“ Sv. Arnold Janssen

Ve čtvrtek 24.7.2008 v 15:45 hodin se farníci z Vidnavy spolu s otcem děkanem P. Mgr. Miroslavem Kadlecem auty vydali do sousední polské farnosti Nysa. Doprovázel nás   polský průvodce pan Henryk Naga. Navštívili jsme  klášter služebnic Ducha svatého od věčné adorace. V klášterní kapli byla vystavena Nejsvětější Svátost, u které  řeholnice ve dne i v noci rozjímají. Společně pod vedením o.děkana jsme se pomodlili korunku k Božímu milosrdenství a růženec k slzám Panny Marie…V klášteře jsme se pak setkali s Matkou představenou, která nás seznámila s řádem služebnic Ducha svatého. Jedná se o kontemplativní řád, který založil sv. Arnold Janssen. V klášteře je celkem 17 řeholnic, které pracují, šijí ornáty, 7x denně se scházejí společně při modlitbě i zpěvu, modlí se a objímají srdcem celý svět. Znakem posvěcení  se Duchu svatému je jejich hábit v barvě růžovobílé, označující milost i radost pocházející od Boha.

Z kláštera jsme se vydali do  parku, ve kterém se schází pravidelně fatimský apoštolát při modlitbě. Pak následovala mše svatá v kostele Panny Marie Bolestné, při které jsme přijali Pána Ježíše do svých srdcí.

 Po mši svaté nás místní otec Pavel provedl klášterem, ve kterém sídlí řád verbistů. Ve vitrínách jsme si prohlédli mapy, pět světadílů, města, ve kterých pracují misionáři z tohoto řádu.

Po zajímavé prohlídce jsme navštívili otce Leonarda Pawlaka, rektora kláštera, který působil 11 let v Angole. Ukázal nám výstavu, která nese název „Bible“. Mohli jsme si prohlédnout bibli v různých jazycích; vidět postavu životní velikosti Abraháma, který je otcem naší víry, v této době bible byla předávaná lidem ústně. Viděli jsme  jeskyni, ve které byly svitky; svatého Jeronýma, který přeložil Písmo svaté do latiny. Dívali jsme se na  maďarskocikánskou  a ruskou bibli. Mohli jsme zapsat na velký bílý arch svůj oblíbený biblický verš; pomodlit se modlitbu Otče náš v různých jazycích. Shlédli jsme biblické černošské obrázky, které znázorňovaly např. podobenství o marnotratném synovi, ztracenou ovci, vjezd do Jeruzaléma, poslední večeři, ukřižování… Na závěr nám otec Leonard ukázal obrazové fotografie z Afriky, které sám vyfotil, když působil jako misionář v Angole. Dodnes tyto fotografie vystavuje lidem. Řekl nám, že v Africe místní obyvatelé nemají hodiny, ukazují čas rukama. Říkají: „Vy máte hodinky, ale my máme čas.“

Poděkovali jsme otci Leonardovi i svému průvodci a ve 20:00 hodin odjeli do naší farnosti Vidnava.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text:Marie G.,foto: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS