* Děkanátní adventní setkání dětí na faře ve Vidnavě

Vydáno dne 14. 12. 2008

deti_151206.JPGVe dnech 12.-13.prosince 2008 se sešly děti v počtu 30 na faře ve Vidnavě, kde se konalo adventní setkání. Program začal v pátek ve 20:00 hodin rozdělením dětí do pěti skupinek, které pak procházely pěti místnostmi, ve kterých byl pro ně připraven pod vedením rodičů i animátorů program na 15 minut. Děti si poslechly adventní příběh, dozvěděly se vše o adventní době, povídaly si o radostech a vztazích, luštily adventní test, naučily se novou píseň ke mši svaté a hrály Kimovu hru o adventních i vánočních věcech.Pak následovala dětská mše svatá, kterou celebroval náš otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec. V kázání mluvil o druhém příchodu Pána Ježíše.

Po mši svaté děti přinesly zabalený dárek, vylosovaly si jméno kamaráda, nalepily ho a dárek odevzdaly. Po večeři  shlédly filmovou pohádku a otec děkan mezitím zpovídal až do půl třetí ráno. Po pohádce jsme si hráli oblíbené naše hry.

V sobotu ráno po snídani v 8:30 hodin za námi přijela pastorační asistentka pro seniory, pověřená otcem biskupem Mgr. Lenka Klosová, Jana Bíliková a z domova důchodců také pan Vladimír Pšenčík,  výtvarník. Pod jejich vedením děti vyráběly vánoční přání pro  seniory na charitu  a šest dětí také nacvičilo krátké divadlo o narození Ježíška.

V 10:00 hodin se konala na charitě mše svatá pro děti i seniory, kterou nám celebroval kaplan pro mládež P. Mgr. Jozef Florek. V kázání mluvil o sv. Lucii, která slavila svůj svátek. Po mši svaté děti zahrály seniorům divadlo a rozdaly krásná přání pro radost.

Pak nechyběly venku před farou míčové hry a příprava oběda. Po obědě jsme hráli adventní živé pexeso o ceny, ve kterém jsme si zopakovali vše o adventu.

Ve 13:30 hodin jsme se sešli v kostele sv. Kateřiny a u výstavu Nejsvětější Svátosti jsme se pomodlili litanie k srdci Ježíšovu, zasvětili svá srdce a poděkovali  za naše setkání. Pod obětním stolem pak na nás čekaly krásné dárečky, vzájemně jsme se obdarovali a udělali si tak radost. Nechybělo rozloučení a přání krásných vánočních svátků.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto : MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS