* Modlitební setkání seniorů ve Vidnavě - únor 2009

Vydáno dne 20. 02. 2009

seniori11.jpgKaždý třetí čtvrtek v měsíci se otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec pravidelně schází se seniory na modlitebním setkání v naší farnosti Vidnava. Jak řekl otec děkan, je potřeba se setkávat se seniory, protože oni svými modlitbami a obětí přináší do farností požehnání. Díky babičkám, dědečkům, kteří se pravidelně modlí, děti nachází víru v Pána Boha. Lavice v našich kostelech jsou díky nim zaplněny, oni mluví o své víře, svou životní moudrost vnáší mezi nás a za to jim patří poděkování.19.února jsme se opět setkali a společně v 16:30 hodin se pomodlili růženec ke cti Panny Marie a v 17:00 hodin slavili mši svatou.

V homilii nás o. děkan vyzval, abychom nepřestávali Boha chválit každý den a také abychom nezapomínali na děkování. Na otázku Ježíše „Za koho mě pokládáte“ srdcem odpovídejme: „Ty jsi Mesiáš, Syn Boží“ a nepřestávejme  chválit. Otec děkan se také zmínil o výročí úmrtí Richarda Henkese, který je kandidátem na blahořečení. P. Richard nemyslel na sebe, jako zdravý se přidal ke smrtelně nemocným lidem, aby je mohl opečovávat. I my můžeme nesobecky myslet, obětovat se  v maličkostech, pomáhat druhým…

Po mši svaté následoval výstav Nejsvětější Svátosti, litanie k Srdci Ježíšovu a svátostné požehnání.

V závěru jsme se pak pomodlili korunku k Božímu milosrdenství za ekonomickou i rodinnou krizi. Nechyběl pak vzájemný křížek na čelo.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto : MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS