* Otec děkan děkoval při mši svaté za obec Velkou Kraš, která slavila 755 let

Vydáno dne 05. 09. 2011

Velka_Kras.JPGV sobotu 3.9.2011 v 11:00 hodin celebroval otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec slavnostní mši svatou v kostele sv. Floriána ve Velké Kraši u příležitosti 755 let od první písemné zmínky o obci. Sešli se nejen místní lidé s paní starostkou Vlastou Kočí, ale přijeli i hosté z okolních obcí i ze sousedního Polska. Zpěvem a hudbou nás doprovázel pan Berčík.V homilii o. Miroslav rozvíjel myšlenku o Ježíšově působení a o působení dobrých a obětavých lidí během staletí ve Velké Kraši.

V závěru mše svaté otec děkan požehnal  prvním krašským krojům, které byly k této příležitosti navrhnuty a ušity. Bylo milé vidět paní starostku oblečenou v tomto novém pěkném kroji.

Po mši svaté oslavy pokračovaly v areálu fotbalového hřiště TJ Jiskra Velká Kraš, kde k tanci a poslechu zahrála JESENICKÁ „12“. Od 14:30 do 15:00 vystoupil dětský soubor „Písklata“, po něm zazpíval pěvecký sbor z Dziewietlic. Od 18:00 – 18:40 program pokračoval POP STARS-ROBBIE WILLIEMS, POP STARS-BEE GEES; POP STARS-THE BEATLES. K tanci a poslechu zahrála Alfa Music a ve 24:00 hodin se konal slavnostní ohňostroj. Nechyběly dětské atrakce- sumo, skákací hrad, skluzavka.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto : MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS