* Den otevřených dveří na Charitě ve Vidnavě

Vydáno dne 27. 09. 2011

Charita.jpgV úterý 27.9.2011 se uskutečnil Den otevřených dveří na Charitě ve Vidnavě, v Jeseníku a Javorníku. V 9:00 hodin byla v charitním domově ve Vidnavě odsloužena otcem děkanem mše svatá, obětovaná za všechny klienty a personál Charity a to nejen  v našem děkanátu. V kázání otec děkan povídal o sv. Václavovi a následně všechny přítomné vyzval k modlitbě růženců za naše politiky a státníky.Po mši svaté v 10:00 byl zahájen program, kde se přítomní mohli blíže seznámit s Charitní ošetřovatelskou a pečovatelskou službou, prohlídnout si zařízení anebo se jen tak pobavit. Den otevřených dveří v Charitě Javorník probíhá v rámci Dne Charity. Na všech střediscích byla připravena prodejní výstavka výrobků, připraveno bylo hudební pásmo nebo divadelní představení.

Nápad představit na den sv. Vincence z Paula (27. září), patrona charitních zařízení, široké veřejnosti nabídku charitních služeb se zrodil v roce 2004 na jižní Moravě. Různá zařízení a domovy otevřely své dveře pro veřejnost, po Brně jezdila historická tramvaj s propagačními letáčky.

Česká biskupská konference na svém 71. plenárním zasedání v lednu 2008 oficiálně vyhlásila den 27. září, kdy církev slaví památku sv. Vincence z Paula, jako Den charity. V tento den bude Charita pořádat společné aktivity, na kterých by více informovala veřejnost o své činnosti například prostřednictvím dne otevřených dveří ve svých zařízeních. Den Charity není spojen s žádnou finanční sbírkou.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS