* Otec děkan požehnal zvoničku na táboře v Černém potoce ve Velké Kraši

Vydáno dne 13. 10. 2011

prapor_sveceni.JPGV sobotu 8.10.2011 jsme s otcem děkanem P. Mgr. Miroslavem Kadlecem přijeli do Velké Kraše a navštívili  tábor Černý potok, který se nachází vedle Habiny. Tento tábor na severní Moravě má již dlouhou historii, ale teprve od roku 2011 nese nový název. Majitel pan Mgr. Roman Lipavský nás mile přivítal a seznámil všechny přítomné  s  táborovou základnou, která  slouží mnoho let jako zázemí pro letní tábory, soustředění a spoustu dalších akcí.Cílem je, aby tábor Černý potok poskytoval všem, kteří mají zájem přijet, příjemné ubytování v přírodě a spoustu možností programového využití. Pan Lipavský zde nechal postavit novou zvoničku, zafinancoval do ní menší zvon, který nese jméno Wiliam. A právě kvůli této zvoničce jsme se zde všichni setkali, přítomna byla také paní starostka z Velké Kraše Vlasta Kočí a Mgr. Eva Pavličíková z Vidnavy.

Proč právě zvon jménem Wiliam? V době povodní, kdy tábor postihla velká voda, právě pan Wiliam Toth z Kobylé (nyní zesnulý) i se svou ženou pomáhali při úklidu, i když  sami v té době měli povodeň doma. Pan Wiliam se obětoval pro druhé a také díky němu byl tábor zachráněn, znovu obnoven. Pan Lipavský na něj vzpomenul i v přítomnosti jeho manželky, která byla na tuto událost pozvána.

Otec děkan v promluvě vysvětlil smysl žehnání zvoničky, zvonu, zvonění. Vyzdvihl před mladými lidmi, kteří byli přítomni, život, který nemyslí jen na sebe a i když člověk má dost vlastního trápení, pamatuje na druhé, obětuje se právě jako pan Toth.  Otec Miroslav pak slavnostně požehnal zvon i celou zvoničku. Po zavěšení zvonu jako první zazvonila manželka zesnulého pana Totha.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto : MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS