* Vánoce ve farnosti Vidnava

Vydáno dne 03. 01. 2012

vanoce07.jpgKrásně nazdobený kostel sv. Kateřiny přivítal na Štědrý den mnoho návštěvníků, kteří nejen, že navštívili betlém, ale také se zaposlouchali půl hodiny před mší svatou do zpěvu koled při varhanním doprovodu, zazněla i flétna s trianglem.  Vánoční atmosféru také zprostředkoval otec děkan svým kázáním o narození Ježíše Krista a o cestě, po které kráčíme směrem do Božího království. Na své cestě nesmíme odbočovat, ani se vracet, je potřeba jít stále kupředu spolu s narozeným Ježíšem, který by měl být středem našeho srdce i života spolu s Marií Pannou.Středem našich vánoc byl opravdu narozený Pán Ježíš, který v těchto dnech rozdává dárky milostí, dar víry, lásky, pokoje, porozumění, dar síly…a tyto dárky si smíme z Betléma odnášet do svých domovů a jimi dělit i ostatní, které máme rádi. A proto během těchto vánočních svátků trávíme v našem Betlémě co nejvíce času spolu s naším otcem Miroslavem, klaníme se Pánu Ježíši, oslavujeme ho zpěvem, děkujeme za jeho dary i pomoc do každého dne. 

Víte, kdy Pán Ježíš pozná, jestli ho máme upřímně a skutečně rádi? Pozná to až v době, kdy nám sešle nějaký křížek do našeho života a my pocítíme bolest, ztrátu, beznaděj… Budeme k Němu volat a On, jako by nebyl, jsme v naší bolesti sami, opuštění… A tady se teprve projeví náš skutečný vztah k Němu, naše víra, naše skutečná láska. Když padáš pod svým křížem a cítíš se sám, věř, že Pán Ježíš je stále s tebou a drží tě v náručí, i když to zrovna nevnímáš. Miluje každého z nás a objímá svou nekonečnou Boží láskou a to nejen o vánocích, ale každý den a každou minutu našeho života.

Do nového roku si v Betlémě vyprošujme, abychom měli tuto pravou skutečnou lásku k Ježíši Kristu, která se projevuje skutky a abychom měli pevnou víru, díky které na naší cestě vytrváme až do konce.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto : MG, J.Kubáň ml.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS