* Jak otec děkan zachránil netopýra

Vydáno dne 13. 06. 2012

kocka.jpgNa faře ve Vidnavě bydlí s otcem děkanem dvě černé kočky, my farníci jim říkáme „Opové“, jsou totiž obě zvědavé jak opice. Běhají každý den po celé faře od půdy až po sklep. Kočky s námi mnohdy v kancelářích úřadují, návštěvy vítají, občas se zastaví u dětí v náboženství, při mariánském večeřadle se s námi modlí, u vaření mlsně obhlíží, zkrátka patří do naší farnosti. Z nás všech farníků mají nejvíce rády otce děkana, i přesto, že je mnozí krmíme. 


Otcova maminka vždy s úsměvem říká: „Když o.Mirek ode mě odchází k sobě do bytu, kočky se hned za něj zařadí a jdou s ním.“ Kdykoli na ně otec zavolá, jsou u něj, když zpovídá nebo se věnuje lidem, často se stává, že je slyšet za zavřenými dveřmi škrábání a dobývání se. A nejraději s otcem děkanem radioamatéří, radostně s ním tahají káble po farní půdě. Myši na faře díky nim zatím žádné nemáme, dříve jich bylo tolik, že jsme je nestačili chytat. Kočky ještě nikdy žádnou nechytily, myši se všechny díky nim kamsi vytratily, za což jsme velmi rádi.
A otec děkan nám vyprávěl: V pátek 8.6.2012 kolem 22:00 hodiny v noci přiběhl Op z farní půdy za otcem a v tlamičce cosi černého hrdě nesl. Otec děkan si myslel, že konečně chytil myš, ale když kočka to cosi pustila, začalo to lítat. A on to byl netopýr. Kočka ho znovu chytla a držela packou na zemi, přitom se hrdě na otce děkana dívala a čekala pochvalu. Otec děkan s maminkou chytli bojácného netopýra do hadry a pustili ho ven. Netopýr hned vzlétnul do stromů. No a černý Op samozřejmě dostal ihned pochvalu v podobě wiskasu. Druhá kočka, protože je o rok mladší, měla z netopýra strach, byla ale stejně hrdá jako otec děkan na statečného Opa staršího : -). 

Před měsícem jsme před Opem zachraňovali na farní půdě ptáka, který omylem střešním oknem přiletěl, teď netopýra tak možná že do třetice konečně přinese nějakou tu myš, i když to tak vypadá, že už žádná na faře není a to ještě před dvěma lety byla past v každé místnosti. Rada zní, pořiďte si Opa, opravdu to funguje, když se nudí, chytá a likviduje i farní mouchy, hlavně masařky, zkrátka nic mu neunikne : -).


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G., foto : MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS