* 120 let Sboru dobrovolných hasičů ve Velké Kraši. Otec děkan sloužil děkovnou mši

Vydáno dne 18. 06. 2012

florian.jpgV sobotu 16.6.2012 za krásného slunečného počasí se konaly oslavy k 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Velké Kraši.  A jak jinak začít nežli děkovnou slavnostní mší svatou, kterou za přítomnosti věřících i našich polských sousedů celebroval ve 13:00 hodin náš otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec v kapli sv. Floriána ve Velké Kraši. Přítomna byla také místní paní starostka Vlasta Kočí. Hasiči ve slavnostních uniformách s prapory zaujali místa v prvních lavicích. Na varhany a zpěvem doprovázela schola z Vidnavy. 


Otec děkan v homilii mimo jiné mluvil o stabilitě, když něco pozemského, hodnotného jako právě sbor dobrovolných hasičů trvá 120 let, tak je opravdu Bohu za co děkovat. Poděkoval všem hasičům za jejich nelehkou službu. Vzpomenul také svátek Srdce Ježíšova a všem přítomným vysvětlil, že vše dobré, co konáme je především o srdci. Když budeme mít srdce soucitné, plné lásky, srdce propojené s Ježíšem Kristem, tak jsme na dobré cestě ke spáse. 

Oslavy pokračovaly průvodem vesnicí spolu s Javornickou gardou až ke kulturnímu domu. K tanci a k poslechu hráli Oškerovci. Pro děti byly připraveny atrakce jako je skákací hrad nakladač, bourací kladivo, vystoupení DUO Švábkovi. Zazpíval také ženský pěvecký sbor z Dziewietlic a na flétny zahrál dětský sbor Písklata ze Žulové. Od 18:30 se konalo předávání pamětních listů a ocenění za zásluhy. Po té se konala taneční zábava za doprovodu DUO Švábkovi. Tento projekt se uskutečnil za finanční podpory Olomouckého kraje. 


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto : MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS