* Otec děkan sloužil dětskou mši svatou ve Vidnavě

Vydáno dne 20. 08. 2012

P7090232.JPGDěti v počtu 33 z farnosti Mosty u Jablukova trávily letní prázdniny na naší faře ve Vidnavě v týdnu od 12.-18.8.2012. Společně jsme slavili páteční dětskou mši svatou v kostele sv. Kateřiny, kterou celebroval otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec. Děti se podílely při liturgii čtením, ministrováním, zpíváním při kytarách, nesením darů. 


Při homilii otec Miroslav děti nenechal jen tak sedět v lavicích, rozdělil je před obětním stolem do třech skupinek. První znázorňovala ty, kteří, když přijdou do kostela jen pozorují, všímají si např. kolik je v kostele soch, jestli má pan farář boty, kolik přišlo lidí, jaké oblečení kdo má…Druhá skupinka dětí přicházející do kostela nasává atmosféru tohoto místa, všeobecnou krásu.  A třetí skupinka při vstupu do kostela vnímá osobu Pána Ježíše ve svatostánku, také milovanou osobu, kterou má vedle sebe např. manžela, manželku, děti… Tato třetí skupinka dává lásku a přijímá lásku. „A která z těchto skupinek je ta správná?“ zeptal se dětí otec děkan. „Všechny skupinky jsou pro člověka hodnotné, potřebné, každý z nás si má umět všímat věcí okolo sebe, má krásu vnímat a hlavně lásku přijímat a dávat. A protože za chviličku přijde Pán Ježíš mezi nás a bude se za nás vydávat, odpovězme mu slovy: Pane Ježíši, já se Tobě také dávám a tebe z celého srdce přijímám.“ Těmito slovy zakončil otec děkan homilii.

Při modlitbě „Otče náš“ se všechny děti shromáždily kolem obětního stolu a pak přijaly svaté přijímání.  V závěru mše svaté otec Miroslav děti pochválil za veselé hraní na kytary, flétnu i bubínek, za pěkné zpívání a za povzbuzení naší pohraniční farnosti. Otec děkan se s dětmi rozloučil křížkem na čelo.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS