* Den otevřených dveří Charity Javorník

Vydáno dne 27. 09. 2012

Charita.jpgVe dnech 25. – 27.9.2012 byly prostory Charity v Jeseníku (25.9.), Javorníku (26.9.) a Vidnavě (27.9.) zpřístupněny, jako již každoročně, všem návštěvníkům. V úterý v Denním stacionáři Šimon v Jeseníku proběhlo zahájení v 13:00 hodin a bylo zde možno shlédnout představení v podání uživatelů DSŠ Kabaret. Navíc si každý sám mohl vyzkoušet ukázky pracovní terapie. 


Středa patřila Javorníku, kde po zahájení byla odsloužena v 10:00 hodin mše svatá. Nechybělo vystoupení skupiny Slavíci s jejich lidovými písněmi, či divadelní představení Šípková Růženka. 

Den před slavností sv. Václava se otevřely dveře Charity ve Vidnavě a tak, jako v Javorníku byla odsloužena otcem děkanem v 8:30 hodin mše svatá, která byla obětována za obyvatele charitních domů a jejich zaměstnance. 

V kázání otec Miroslav mluvil mimo jiné i o sv. Václavu, který zemřel ve svých 29 letech a byl svatořečen. Nezáleží, kolik let komu je, ale záleží na tom, aby se každý den pracovalo duchovně, tj. modlitbou a pozemsky, pokud to jde  – prací. Abych, když se na sebe večer podívám, mohl o sobě říci:  „Dnešní den jsem prožil ke slávě Boží.“ Dále otec děkan přečetl úryvek z písma: Když mu spílali, neodplácel spíláním; když trpěl, nehrozil, ale vkládal vše do rukou toho, jenž soudí spravedlivě. (1 Petr 2,23). A tak všem naznačil, jakou cestou se má každý ubírat, aby došel spasení. 

Po mši svaté zazpívaly ženy z Polska, vystoupily TJ Sokol Žulová a Česká Beseda. Po celý den hrála k poslechu kapela Graiv.

Na všech střediscích byla připravena prohlídka zařízení, prodejní výstavka výrobků uživatelů, občerstvení a prezentace Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS