* Centrum pro rodinu na faře ve Vidnavě

Vydáno dne 14. 04. 2013

Na děkanské konferenci, která se konala ve čtvrtek 11.4.2013 na faře ve Vidnavě, otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec mezi námi přivítal z Biskupství ostravsko-opavského - Centra pro rodinu a sociální péči pana Jana Zajíčka a Milana Svojanovského. Přijeli z Ostravy, aby nabídli spolupráci našemu děkanátu. Centrum pro rodinu a sociální péči podporuje rodinu, manželství a mezilidské vztahy na základě křesťanských hodnot. 


Seznámili nás s kurzem efektivního rodičovství, které v devíti setkáních posílí rodičovství a vnese pohled na výchovu i na člověka samotného. Centrum také nabízí komplexní poradenství, ve kterém najdeme pomoc od zkušených odborníků pro oblast rodinných vztahů či osobních obtíží. Připomněli kurz pěti společných večerních setkáních pro mladé páry -přípravu na manželství (Škola partnerství), hovořili o manželských večerech v osmi setkáních plných inspirace. Kněžím rozdali plakátky i jiné materiály.  Na stránkách www.prorodiny.cz jsou všechny potřebné informace. 
 
Samozřejmě jako na každé děkanské konferenci otec děkan všechny kněze i pastorační asistenty seznámil také s desítky témat z oblasti ekonomiky i pastorace. Nechyběla modlitba u výstavu Nejsvětější svátosti v kostele sv. Kateřiny. Setkání bylo zakončené společným obědem. 
 


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS