* Na faře ve Vidnavě jsme rozdávali vysvědčení

Vydáno dne 02. 07. 2013

Jak zhodnotit školní rok 2012/2013 v hodinách náboženství na faře ve Vidnavě? Bylo veselo, neboť se nám od září přihlásili tři noví prvňáčci kluci dvojčata Pepa s Kubou a Lukáš. Hned při jejich vstupu na faru bylo poznat, že jsou přítomni, jejich rychlý pohyb i postřeh nás nenechával nečinně postávat a cukřenka vždy směřovala na skříň. A když se rozezněly tóny fléten, občas i děvčata naše dvojčata za skladbu pochválila v domnění, že už pokračování nebude :- ).


A tak jsme za krásného počasí chodili raději cvičit ven na farní zahradu, kde jsme tóny H, A a G předali i našim sousedům.  V prvních týdnech dvojčata byla nerozpoznatelná, záchytným bodem byla barva trička, díky které jsme věděli, s kým mluvíme. Problém nastal, když kluci na chvilku odběhli a oblečení si přehodili, to pak bylo radostí, že jejich jména pleteme. Prvňáčci jsou šikovní, kromě not už znají narozeného Ježíška, jeho i naši maminku Marii, tesaře Josefa, tři krále, město Betlém, bibli, modlitby…. Verunka z třetí třídy se připravuje na 1. svaté přijímání, ke kterému přistoupí v příštím roce, deset Božích přikázání se v náboženství naučila a tak ví, že lhát, krást, hněvat se nesmí, ale poslouchat rodiče, učitele, modlit se a chodit v neděli na mši svatou je správné. Ostatní děvčata putovala s Martinem starým zákonem. Nebylo vždy lehké např. při opakování vyluštit Martinovu křížovku. Společně jsme rádi hráli stolní hru „Po stopách sv. Cyrila a Metoděje“ a před farou míčové hry. Při našich setkáváních vždy nechyběl na stole teplý čaj a pro každého oplatek.  

Konec školního roku v červnu pro nás vždy znamená poděkování Pánu Bohu i každému jednotlivci, zhodnocení, společné focení do farní kroniky a předání vysvědčení, na kterém nechybí podpis otce děkana i katechety-tky. V tento den jsme se všichni setkali až na prvňáčky Pepíčka s Kubíčkem, kteří onemocněli. Pro vysvědčení si ale na faru přišli o pár dní později, takže i oni měli radost z jedničky a z jahodových bonbónů. 

Pěkné prázdniny plné zážitků přejeme všem dětem a v září, dá-li Pán, se na všechny těšíme!


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS