* Tábor KRAFT ve Vidnavě

Vydáno dne 23. 07. 2013

V týdnu od 6. do 13. 7. 2013 se děti a mládež z děkanátu Krnov vydali již po páté prožít krnovský akční farní tábor (KRAFT) na vidnavskou faru. Přijeli jsme v počtu třiceti dětí, osmi vedoucích a dvou kuchařek. O naši duchovní podporu se postaral otec Radim Zielonka, toho času farář v Zátoře, který nám mimo jiné odsloužil v místním krásném kostele tři mše svaté.


Pro tento rok jsme si vybrali jako hlavní táborové téma cestu kolem světa. Děti, rozdělené do pěti družstev, hrály každý den akční, strategické i přemýšlecí hry. Za vítězství v hrách však letos nedostávali body, ale „čas“ ve formě dní, které na cestě kolem světa strávili. Nedílnou součástí našeho tábora bylo také plnění různých dovedností, jako zacházení s lasem, orientační běh, střelba ze vzduchovky, uzlování a podobně. Po celou dobu nás také provázely krátké vtipné epizodky z cesty kolem světa. Hlavními aktéry byli cestovatel Kryšpín Kocourek, kterého mistrně ztvárnil náš otec Radim, a jeho náhodná společnice, Francouzka Claire. Většinu her jsme hráli v okolních lesích a loukách a ve volných chvílích jsme se chodili koupat do kaolínového nebo štachlovického lomu. 

Ve Vidnavě jsme prožili krásné dny plné zábavy, poučení i duchovního společenství. Děkujeme Marušce za vřelé přijetí, otci Miroslavu Kadlecovi za trpělivost a také otci Radimovi. Na závěr nezbývá než poděkovat Bohu, že nám po celou dobu přálo počasí a že nás komáři nesežrali úplně.


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Antonín Kánský
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS