* Vánoce ve farnostech otce děkana

Vydáno dne 01. 01. 2014

Na Štědrý den jsme se všichni těšili, narozeniny Pána Ježíše jsou pro nás vždy nejkrásnějším svátkem v roce. Nejen vyzdobené kostely vánočními stromky, betlémy, voňavými ubrusy, květinami byly potěšením, ale především čistá lidská srdce, která díky svátosti smíření byla očištěna a přistupovala do betléma s hlubokou pokorou a odevzdaností…  právě to byl krásný dar pro Boží Dítě a radost pro každého z nás.


Ve Vidnavě jsme na Štědrý den dopoledne koledami vítali narozeného Ježíška, rodiny s dětmi přicházely do našeho obnoveného betléma poklonit se Dítěti. V poledne se na náměstí konal vánoční koncert, lidé si zapalovali svíce od Betlémského světla. Nechyběly návštěvy hřbitovů s modlitbou a vzpomínkou na naše blízké. Půlnoční mše svaté i za větrného počasí neodradily návštěvníky, kostely se zaplnily a otec Miroslav nám v homilii předal radost z narození Spasitele. 

25.12.2013 otec děkan slavnostně požehnal nově zrenovovaný betlém ve Vidnavě, který od října do prosince 2013 prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Jesličky, dvířka i studna byly ošetřeny a nalakovány do zelenohnědé barvy, všechny zbývající kostičky, které tvoří betlém, byly natřeny šedou barvou. Podlaha byla očištěna a nalakována do tmavě hnědé barvy, zdivo vymalováno do žluta a celý betlém se uzavřel dřevotřískou, na které jsou vyobrazeny kameny. Nechyběla oprava některých postaviček včetně anděla. Zakoupili jsme tmavě hnědý koberec, který byl odborně nalepen k dřevěnému podstavci. Oprava byla také zaznamenána do farní kroniky. 

Před svátky i během nich řada lidí navštívila svátost smíření u otce Miroslava, nechybělo pomazání nemocných v charitě ve Vidnavě a také v domově důchodců v Kobylé. V Bernarticích tradičně všichni zavítali na Živý Betlém, který vždy potěší malé i velké. Otec děkan požehnal betlém v Kobylé za přítomnosti farníků i paní starostky. Konaly se vánoční koncerty v Bernarticích i v Černé Vodě. Farníci nezapomněli také popřát mamince otce děkana paní Kadlecové k významnému jubileu a také otci děkanovi k vánočním svátkům. Na faře proběhla různá setkání při kávě  i domácího cukroví.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS