* Noc kostelů v Bernarticích 23. května 2014

Vydáno dne 28. 05. 2014

V pátek 23. května 2014 v 18.30 hodin již netrpělivě přešlapovaly a posedávaly hloučky rodičů s dětmi v blízkosti vstupních dveří bernartického kostela. Štěstí, že sluníčko hřálo do tváří a čekání nebylo dlouhé. Jakmile jsme odemkli bránu, začali do chladného nitra kostela proudit malí i velcí. Čekaly na ně již tradiční krásně zdobené perníčky paní Věrky Plané, které byly vzápětí rozebrány.


Program letošní Noci kostelů zahájila paní Marie Michálková „okénkem“ do historie kostela i obce. Poté vystoupil Maxmilian Šoch s pásmem dětských modlitbiček, které hrou na kytaru doprovodil pan Antonín Slámka. Tóny kostelních varhan nás potěšila Karolína Michálková. Vyslechli jsme majestátné Largo z IX. Symfonie Z nového světa Antonína Dvořáka a působivý Svatební pochod F. Mendelssohna – Bartholdyho. Na závěr vystoupilo místní hudební uskupení vytvořené speciálně pro tuto příležitost. Zazněla židovská tradiční píseň Hava nagila, z repertoáru kapely Nezmaři píseň Hej, člověče Boží, píseň Jednou to pomine z dílny písničkářky Radůzy a celé vystoupení i program ukončila Modlitba sourozenců Hany a Petra Ulrychových. Zpívaly Jarmila Šochová, Vlasta Michalíková, Kateřina Koriťáková a Markéta Křápková. Kytarou doprovodil Antonín Slámka.

Po skončení kulturního programu si mohli návštěvníci prohlédnout VIP oratoř rodiny Latzelů, sakristii a vystoupit na kazatelnu. Avšak na kůr k varhanům a do věže byl vstup zakázan kvůli působení dřevomorky, která velmi poškodila schodiště vedoucí touto trasou.

Letošní Noc kostelů v Bernarticích, která se u nás konala již potřetí, byla zvláštní tím, že velkou část návštěvníků tvořily děti. A nebyla to žádná náhoda či nevysvětlitelný úkaz, důvod byl jednoduchý. Děti chtěly ukázat svým rodičům a babičkám výstavu svých prací, která byla velkou ozdobou naší akce. Mohli jsme vidět krásné kresby tuší kostela Sv. Petra a Pavla v Bernarticích. Neméně povedené byly 3D modely zdejšího kostelíka. Dětem se jejich práce velmi vydařila. A příchozí mohli vhozením lístku s číslem obrázku a modelu hlasovat pro nejlepší výtvory. Neváhejte a přijďte se podívat i vy, výstava potrvá do neděle 22. června 2014.
 
Fotogalerie zde

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Vlasta Michalíková