* Děkanská konference a kněžská synoda na faře ve Vidnavě

Vydáno dne 09. 12. 2014

Kněží našeho děkanátu Jeseník se setkali na faře ve Vidnavě ve středu 26.11.2014. Konala se zde pravidelná děkanská konference a jednání děkanátní rady. Otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec všem přítomným předal informace z oblasti ekonomiky i pastorace. Na konferenci přijel biskupský vikář pro duchovní povolání Mons. Adam Rucki a Mgr. Šárka Koflerová.


Otec Adam se věnoval všem kněžím v rámci konference a po konferenci individuálně těm, kteří chtěli. Kněží si vyslechli přednášku o svátosti smíření. Na téma „Na tvé slovo spustím sítě“. Příběh Petra i svátost smíření otec Adam rozebral nejprve z biblického pohledu. Poté tomu dodal psychologický rozměr. Paní Koflerová z Katechetického centra představila činnost KPC a domluvila se s otcem děkanem na setkávání s katechety v Jeseníku na faře pod záštitou místního faráře. Mimo jiné hovořila o Prašivé, výuce na školách a na faře, o centru na Biskupství, o katechezích k eucharistickému kongresu. 

Setkání pak pokračovalo dalším tématem kněžské synody. Otec děkan všem popřál hluboké prožití adventní a vánoční doby. Po společném obědě na charitě následovalo dobrovolné setkání kněží s otcem děkanem a s biskupským vikářem na faře při kávě.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.