* Tříkráloví koledníci vybrali rekordní částku

Vydáno dne 16. 01. 2015

Ve čtvrtek 15. ledna dokončili pracovníci Charity Javorník otevírání tříkrálových pokladniček. Ve 23 obcích Jesenicka vykoledovali tříkráloví koledníci rekordní částku, a to 489.915,- Kč. Výtěžek sbírky je ve srovnání s loňským rokem o 61.554,- Kč vyšší.


Po rozdělení zůstane z vykoledované částky javornické Charitě 318.445,- Kč. Tyto finance budou v souladu se schválenými záměry použity na:
 
částečnou výměnu oken v DPS sv. Hedviky ve Vidnavě,
nákup sprchovacího lůžka do DPS sv. Hedviky ve Vidnavě,
nákup stravovacího tabletového systému pro DPS sv. Františka v Javorníku,
úhradu 2. splátky vozidla pro Charitní ošetřovatelskou službu.

„Velmi děkuji všem koledníkům, spolupracovníkům a zejména obětavým dárcům, kteří v letošním roce přispěli. Výsledek je pro nás velkým a příjemným překvapením. Je to pro nás známkou toho, že naší práci věříte a důvěřujete nám. Znovu se ukázalo, že jsou lidé stále vnímaví k potřebám těch, kteří se bez pomoci jiných neobejdou. Také bych chtěla velmi poděkovat všem koledníkům, kteří obětavě a s obrovským nasazením koledují od domu k domu a přinášejí lidem požehnání a radost. Je to často velmi náročné, a proto si jejich pomoci opravdu vážím.“ děkuje Helena Paschkeová, ředitelka Charity Javorník.  

Nadále pokračují fotografická a výtvarná soutěž o hodnotné ceny. Téma soutěží není tentokrát stanoveno, výtvarná díla se jen musí tematicky vztahovat k Tříkrálové sbírce. Výtvarné soutěže se mohou zúčastnit děti od předškoláků až po žáky 9. tříd, fotografická soutěž není omezena věkem. Uzávěrka obou soutěží je 15. 2. 2015. Bližší informace najdete na plakátcích nebo na našich webových stránkách http://javornik.charita.cz/

Mgr. Helena Paschkeová
Charita Javorník, tel: 732 825 091,
e-mail: helena.paschkeova@javornik.charita.cz
 
 


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Helena Paschkeová