* Je čas přestat mluvit, je čas přestat schovávat se za modlitbu, je čas na skutky

Vydáno dne 20. 07. 2015

Na pouti v Kobylé 19.7.2015 u sv. Jáchyma mě zaujala myšlenka otce děkana o uprchlících, které v těchto dnech řeší nejen naše společnost, ale doslova celá Evropa: "Je čas přestat mluvit, je čas přestat schovávat se za modlitbu, je čas na skutky." Nejde jen o to, že podpoříme stát, církev...všechny ty, kteří se budou starat o chudáky utíkající před válkou, hladem, násilím. Jde o můj osobní postoj. Otec Miroslav mluvil o chvíli, kdy přijde čas na lámání chleba. "Přijal bych lidi v nouzi do svého života? Na svou faru? Do svého bytu?" Je potřebné tyto věci zpracovat rozumově i emocionálně, rozhodnout se sám za sebe a neschovávat se za stát a za církev.


Otec děkan použil situaci s uprchlíky také jako podobenství. Může být "laciné" se věnovat ubožákům po celém světě a nevnímat, nebo jen mluvit či se jen modlit za trpící, chudé, opuštěné okolo sebe, ve své vlastní rodině.  A opět použil větu: "Je čas přestat mluvit, je čas přestat schovávat se za modlitbu, je čas na skutky." 
 
Pouť byla obohacena dětmi, nechyběla paní starostka, společně jsme si zazpívali, poklekli u výstavu Nejsvětější svátosti, přijali požehnání a farníci připravili bohaté pohoštění v kulturním sále.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.